Раціон правильного харчування на деньРаціон правильного харчування на день

Як необхідно скласти раціон правильного харчування на день

Усі без винятку дієтологи стверджують, що збалансоване меню є запорукою внутрішнього і зовнішнього здоров’я людини. Здоровий раціон в змозі забезпечити організм усім необхідним, але при цьому не дозволяє набрати кілограми зайвої ваги. Встановленої нормою для середньостатистичної людини, що не має проблем зі здоров’ям, є триразове харчування з двома невеликими перекусами. Краще всього відразу продумувати меню на тиждень, проте спершу зробимо це тільки на один день, щоб окреслити основні вимоги подібної живильної система на конкретному прикладі.
З чого ж повинен складатися раціон правильного харчування на день? Сніданок — це найбільш важливий прийом їжі, який не можна пропускати. У різних людей він припадає на часовий проміжок з 6 до 9:00 ранку.

Саме від його збалансованості буде залежати людське самопочуття і безперебійна робота організму, саме тому цей прийом їжі повинен бути ситим. Що стосується калорійності, то її потрібно розрахувати з урахуванням віку, ваги, статі й активності. Відносно поживних речовин, то їх співвідношення дорівнює 2/3 від добової норми вуглеводів, 1/3 білків і 1/5 жирів. Другого сніданку в раціоні правильного харчування на день також відводиться своє, хоч і не значне, місце. Він є одним з перекусів, в які рекомендується споживання фруктів і овочів, також можна віддати перевагу тосту з цільнозернового хліба з сиром, або йогурту, або жмені горіхів та ін.

Обід, час якого припадає на 12 — 13 годин, краще всього зробити ситним, але, в той же час, легким. Складатися подібне меню повинно з білкової їжі з вуглеводами. Це можуть бути супи, відварне м’ясо, тушковані овочі, салати, різні гарніри. Якщо через деякий час після прийому обідньої їжі в планах відвідання спортивного залу або фізична праця, в такому випадку можна зупинитися на картоплі або макаронах.

Для вживання вуглецевої їжі найбільше підходить полуденок, адже саме в даний період рівень у крові інсуліну найвищий. Найкраще для цього прийому їжі вибрати салати (як овочеві, так і фруктові), горіхи, сухофрукти, кілька шматочків чорного шоколаду. При дотриманні правильного харчування в раціоні на день, вечеря — найбільш суперечливий прийом їжі. Багато хто вважає, що від нього і зовсім необхідно відмовитися.

Однак це не зовсім правильно, адже тривале голодування організму призведе до накапливании жирів «на чорний день». Виходячи з цього можна заявити, що вечеря повинна бути. Головне, щоб він був легким, однак не «голодним».

Переважно всього зупинити свій вибір на кисломолочний продуктах, рибі, білому м’ясі, горіхах або яєчних білках. І наостанок, якщо раціон правильного харчування на день, тиждень або місяць складено правильно, то не про якісь несподіваних нападах голоду мови не йде, а сам організм відповість на подібний стан справ тільки позитивно.