Рекорд по становій тязіРекорд по становій тязі

Особливості виконання станової тяги

Поставити рекорд зі становій тязі є бажанням багатьох спортсменів, і це не дивно, оскільки дана вправа відноситься до основних в пауерліфтингу. На основі результатів його виконання можна оцінювати силові показники людини. Крім того, його регулярне виконання дає можливість підвищувати рівень вмісту в крові тестостерону і збільшувати активність процесу обміну речовин в організмі. Варто відзначити, що зі становою тягою знайомі багато, але при цьому не всі знайомі з основами її правильного виконання. Справа в тому, що ця вправа можна віднести до числа одного з найскладніших через те, що штанга під час його реалізації важить значно більше власної ваги людини.
Це правило не відноситься до спортсменам, які тільки почали займатися становою тягою, рекорди по виконанню якої їх ще очікують. Їм піднімати великі ваги на початковому етапі не можна. Виконання станової тяги має деякі нюанси, одним з яких є варіанти стійок. У поточний час існує два способи стійок в становій тязі, за допомогою яких вправа може бути реалізоване найбільш повноцінним чином. Першим варіантом є класичний варіант, в якому спортсмену необхідно розставити ноги на ширині плечей, а гриф зафіксувати із зовнішнього боку колін.

Виконання станової тяги в такий спосіб дозволяє задіяти квадріцепси і м’язи низу спини. У такій стійці необхідно використовувати чітко випрямлену спину. Ще одним широко відомим варіантом стійки станової тяги є так званий спосіб сумо. У цьому випадку ноги необхідно розставити набагато ширше, а гриф тримати між колінами.

Такий спосіб виконання станової тяги дозволяє атлетові знаходиться ближче до підлоги. А тому гриф під час виконання вправи буде проходити шлях на порядок менше, ніж у варіанті класичної стійки. Крім цього, в такому випадку тяга відбувається з полуприседа, а, отже, можна подолати значно більшу вагу.

При цьому основна частина навантаження припадає на сідниці і стегна. Один з важливих факторів, на які слід звернути увагу — це положення гомілок і ступень. Переважна частина рекордів по становій тязі ставиться за умови, що ступні розгортаються назовні приблизно на 45 градусів.

Гомілки ж під час підсаджування до штанги має стосуватися грифа. При цьому основний тягар лягатиме на п’яти, а під час підйому снаряда гриф повинен здійснювати рух, максимально наближено до ніг. Ще одним секретом вдалого виконання станової тяги, яким користуються практично всі досвідчені спортсмени, є використання спеціального пояса.

Він дозволяє стабілізувати поперек. При цьому рекомендується для цієї мети використовувати максимально широкий пояс і розміщувати його ближче до попереку.