Рекорд у жимі лежачи без екіпіровкиРекорд у жимі лежачи без екіпіровки

Рекордсмен з жиму лежачи без екіпіровки Ерік Спото

Багато спортсменів, що займаються важкою атлетикою, головною метою змагань для себе зазвичай ставлять досягнення рекордних показників. Тривалий час у жимі лежачи без екіпіровки рекорд був надбанням Скотта Мендельсона, і дорівнював 324,5 кілограм. Однак побити його все ж таки вдалося Еріку Спото, який перевищив даний результат на три кілограми (327,5). При цьому вичавити йому вдалося абсолютно чисто. Народився Спото в 1976 році 22 жовтня.
Займався пауерліфтингом і армрестлінгом, а також спеціалізувався на жимі лежачи. Нині йому належить рекорд жиму лежачи без екіпіровки, отриманий в травні 2013-го. Кар’єра пауерлифтера Еріка тісно пов’язана з проведенням тренувань з Мендельсоном, що дозволило йому зрозуміти, що він володіє всіма шансами для виконання нового рекорду. Як наслідок, він має намір зробив в кар’єрі армрестлери певну паузу, і всі сили направив на тренування безекіпіровочного жиму лежачи.

Ерік Спото проводив тренування спільно з Крідом Чайлдресса і Стеном Еффердінгом, відео яких став викладати на YouTube, що принесло йому вже тоді популярність серед інтернет-аудиторії спортсменів. На відео демонструвалися заняття з підняттям ваг більш 272 кілограм у кілька повторень. Перші офіційні змагання Еріка відбулися в 2012-му в Лас Вегасі.

Тоді йому в першу спробу вдалося вичавити 299,4 кілограм, а в другу — відразу 317,5, що поставило його тоді до трійки світових лідерів, яким взагалі вдавалося вичавити таку вагу. Також Спото була отримана перемога на змаганнях «500 Pound …». Там він вичавив 226,8 кілограм, здійснивши десять повторень, і випередивши свого суперника Ела Девіса відразу на три повтору.

У 2012 році в листопаді, спортсмен також взяв участь у змаганні «SPF Mens Fall Open», де прагнув зняти світовий рекорд у жимі лежачи без екіпіровки, піднявши 325 кілограм. Однак він зазнав невдачі при виконанні всіх трьох запропонованих спроб. У травні наступного року Ерік спробував знову підняти рекордну вагу, і йому вдалося це, причому відразу в двох спробах. Спочатку йому вдалося вичавити в першій спробі три сотні кілограм, а при творі другої і третьої спроб 325 і 327,5 кілограм відповідно. У процесі третьої спроби їм використовувалися лише бинти для зап’ясть і пояс.

Результат в 327,5 кг дозволило йому домогтися рекорду в жимі лежачи без екіпіровки, виконаного без використання спеціальної жимовой майки, і перескочити колишній кращий світовий результат в даній дисципліні — 324,3 кг, який у 2005 році встановив Мендельсон.