Рекорд жиму лежачи без екіпіровкиРекорд жиму лежачи без екіпіровки

Рекорди з жиму лежачи

До числа неофіційних показників сили у бодібілдингу та пауерліфтингу відноситься жим штанги лежачи. Тому коли людина дізнається про те, що хтось займається справами, пов’язаними з «залізом», він обов’язково цікавиться, який у тебе рекорд жиму лежачи без екіпіровки. Даний вид спортивних вправ став сьогодні досить популярним, за рахунок чого його виділили в окрему категорію на всіх змаганнях.

У 1950-ті роки минулого століття, дана вправа виступало в ролі підсобного заняття важкоатлетів. Але в цей же час, жим лежачи починає розвиватися і вже в 1953 році, важкоатлетом Дугом Хелберном був поставлений рекорд жиму лежачи без екіпіровки. Він зміг підняти 263 кг від грудей і зауважте — це було зроблено при повній відсутності необхідної екіпіровки і устаткування.
Таким чином спортсмену знадобилася лише одна чиста сила його тіла. Світовий рекорд вдалося оновити в 1960-і роки Пету Кейсі, який підняв планку до немислимих 280 кг. На початку 1970-х років були здійснені перші в історії пауерліфтингу змагання, що включали в себе жим лежачи від грудей.

Першою людиною, якій вдалося потиснути 317 кг, став американець Джим Вільямс. Далі 1980-ті роки також ознаменувалися новим рекордом, який поставив Джо Бредлі. Він зміг потиснути вагу, втричі перевищує його власний — його 60 кг і підняті 180 кг.

У 1985 році звичайному стоматолога з Техасу вдалося потиснути неймовірні 320 кг, що стало неймовірним рекордом жиму лежачи без екіпіровки. Потім настали часи, коли почала популяризуватися спеціальне екіпірування для пауерліфтерів. Вона дозволяла при опусканні штанги акумулювати енергію і активно допомагати пауерлифтеру в нижній фазі жиму.

В ту ж мить жимовие рекорди піднялися до немислимих 400-х кілограм. Сучасна ситуація в жимі лежачи без екіпіровки відзначається наявністю максимального рекорду — 324 кілограми, які потиснув Скотт Мендельсон. Він віддавав перевагу силовим видам спорту ще з самого дитинства, але саме пауерліфтингом вирішив займатися у 23 роки. У 2000 році його стали представляти на змаганнях. Тоді він виступив в Лас-Вегасі і потиснув 300 кілограм.

Був навіть час, коли Скотт зміг стати рекордсменом по жиму лежачи з екіпіровкою. Це сталося в 2001 році. Тоді він зміг потиснути 457,6 кілограм. Але незабаром ця цифра була подолана американцем Райаном Кеннелі, який зміг видати результат у 487,6 кілограм.

На даному етапі рекорди в жимі лежачи без використання екіпіровки так і не виросли.