Рельєф і програми тренувань на велотренажеріРельєф і програми тренувань на велотренажері

Рельєф і програми тренувань на велотренажері

Кожен культурист знає, що процес «будови» тіла поділяється на два періоди, тобто на період набору м’язової маси і на період «сушки» тіла. Кожен з цих періодів має свою дієту і свій режим тренувань. Для набору маси широко поширені програми з пауерліфтингу та численні сети з певним числом повторів окремо на кожну групу м’язів.

Дієта передбачає велику кількість білкової їжі і протеїнів. Під час же «сушки» тіла відбувається спалювання жирів, для чого розробляються програми тренувань на велотренажері, біг, швидку ходьбу, а дієта практичні виключає жири.
Робота на рельєф у другому періоді є найскладнішим і важливим етапом. Перед тим, як приступити до основного комплексу вправ необхідно розім’яти групу м’язів, з якою доведеться працювати. В якості розминки на плечовий пояс можна включити в тренування плавання, що додатково буде розвивати грудну клітку і зміцнить плечові суглоби. Для розминки ножних м’язів і литок можна використовувати біг, швидку ходьбу або різні програми тренувань на велотренажері.

Важливо пам’ятати, що м’язи потрібно не тільки розім’яти, а й ретельно розігріти перед основним навантаженням. Якщо починати працювати на «холодну» мускулатуру, то це призведе до отримання мікротравм, в кращому випадку, в гіршому до пошкодження суглобів і навіть до переломів.

Новачкові, приступаючи до роботи над рельєфом, потрібно знати, що якщо м’язової маси не багато, то сушити просто нічого, тому робити це і не варто. Під час тренувань на рельєф буде спалюватися величезна кількість енергії, що призведе до зниження маси. Якщо під час першого періоду, періоду набору маси, результати були невеликі, то не варто чекати від програми на рельєф більших результатів, так як вона розрахована тільки на надання форми вже наявним м’язам.

Крім розминки слід відвести пару днів на тиждень на аеробні тренування. Сюди знову ж включаються програми тренувань на велотренажері, біг від 40 хвилин до години, швидка ходьба. Ці дні кілька розвантажувальні, не можна себе виснажувати швидким або багатогодинним бігом.

Метою є позбавлення від жирів. Решту днів можна зайняти силовим навантаженням.

Ще кілька слів про дієту. Робота на рельєф увазі вживання білків на 25% вище звичайної норми. Мало вживати тільки здорову і багату білком їжу, доведеться вдатися до прийому протеїнів.

Причому протеїни повинні бути високобілковими, а краще концентратами. Протягом дня потрібно уникати відчуття голоду, інакше організм почне «з’їдати» себе і ваші труди пропадуть.