Режим харчуванняРежим харчування

Правильний режим харчування

Для забезпечення ритмічної і ефективної роботи травної системи, розумової та фізичної активності, необхідно дотримуватися певний режим харчування. Універсального раціону харчування не існує, такий, який би підходив кожній людині. Всі люди, залежно від статі, віку, способу життя, особливостей організму і характеру праці вибирають індивідуальну схему харчування, яка задовольнить особисті потреби організму. Дотримання системи живлення благополучно впливає на травну систему і на процес засвоєння їжі. Таке виходить за рахунок стимулювання секреторної функції органів системи травлення і переварюванню їжі, відбувається стимуляція обмінних процесів, відділення слини, а так само виділення соків, які перетравлюють їжу.
Режим харчування полягає в розподілі добового раціону за певним набору і кількості вживаних продуктів, тривалість і час прийому їжі, інтервали і кількість часу прийому їжі. З медичної точки зору самий правильний режим харчування вважається трьох — чотирьох разове харчування з інтервалами близько чотирьох п’яти годин. При захворюванні травної системи необхідна більша кількість прийомів їжі близько п’яти — шести разів на день. Інтервали між прийомами повинні бути близько двох годин. Людям з триразовим харчуванням з середньою інтенсивністю праці потрібно приділяти увагу сніданку, він повинен бути ситним мати двадцять п`ять-тридцять відсотків калорійності всього денного раціону.

Гарний сніданок дозволяє запастися енергією на цілий день для високої працездатності, бути бадьорим і мати гарне самопочуття до обіду. Режим харчування

Часто буває таке, що вранці немає апетиту, в такому випадки, потрібно вставати на півгодини раніше, або під час вечері їсти менше. Так само і обід теж повинен бути вгодованим тридцять і п’ять сорок відсотків загальної калорійності, а вечерю легким — п’ятнадцять двадцять відсотків загальної калорійності денного раціону. Врахуйте, вечеряти потрібно за 4:00 до сну, не в якому випадки не вживайте їжу перед сном, тому що організм не зможе добре відпочити, переварюючи їжу.

А ось в чотириразовому харчуванні близько десяти п’ятнадцяти відсотків раціону відводять на полуденок або другий сніданок, скоротивши при цьому кількість продуктів за сніданком і обідом. При дотриманні такого харчування зменшується навантаження на органи травлення, тим самим зберігає працездатність. Велике навантаження на травну систему викликає сонливість і знижує працездатність. Приймати їжу потрібно не поспішаючи, добре пережовуючи, кушая не слід читати газету, сидіти за комп’ютером або дивитися телевізор.

Приймати їжу потрібно близько двадцяти — тридцяти хвилин.