Режим правильного харчуванняРежим правильного харчування

Режим правильного харчування

Щодо питання про режим правильного харчування існує величезна кількість думок. Найбільш традиційним прийнято вважати розпорядок, в якому неодмінно повинні бути присутніми сніданок, обід, вечеря. Однак є люди, які дотримуються дещо іншої думки. Так яка ж з існуючих систем є найбільш правильною і обгрунтованою?

Згадаймо наших мам і бабусь, які вчили, що їсти необхідно три рази. Однак сучасна дієтологія вважає подібний розпорядок вже не правильним і наказує приймати їжу от4 до 6 разів. При такому положенні, інтервали між їжею не повинні перевищувати 4:00, а самі порції необхідно вибирати маленькі. Ясна річ, що не про якийсь комплексному обіді не йдеться, адже сучасні вчені встигли довести, що подібне харчування надмірно перевантажує шлунок і той, у свою чергу, не здатний справлятися зі своїми прямими функціями.
Режим правильного харчування, який складається з чотириразового прийому їжі (або і того більше) здатний налаштувати правильну роботу ШКТ, прискорити метаболізм і привести вагу в порядок без будь-яких дієт. Такі висновки були отримані в ході експерименту, де одна група людей з’їдала належну кількість калорій за один раз, а друга — відповідно до рекомендації дієтологів. Не зважаючи на однаковий раціон, люди з другої групи схудли, тоді як з першої — набрали зайву вагу. Що стосується інтервалу між прийомами їжі, то, як вже було відмічено раніше, він не повинен перевищувати більш 4:00, але при цьому вельми важлива їжа, яка була з’їдена.

Так, після грунтовного обіду, такого часу цілком достатньо, а от після незначного перекусу вже через годину — півтори може захотітися їсти. Саме тому дієтологи рекомендують приблизно однаково розподіляти калорійність страв за день. Це не тільки допоможе більш швидкої виробленні постійного режиму харчування, але і зробить однаковими інтервали між прийомами їжі. Щодо розподілу продуктів протягом дня, то існують такі рекомендації.

На сніданок можна їсти практично все, адже саме в цей час їжа повністю переробляється в енергію і засвоюється, а не відкладається у вигляді запасів. Найкраще безпосередньо в першій половині дня вжити всі необхідні за добу жири, і навіть якщо організм вимагає солодощів, то задовольнити подібне бажання також можна за сніданком. Для обідньої трапези відмінно підійдуть складні вуглеводи і білкова їжа. Так, можна з’їсти суп на м’ясному бульйоні і шматочок цільнозернового хліба, або м’ясо (тільки не смажене) з гарніром.

Не можна забувати і про овочі, фрукти, їсти які можна в будь-який час. В якості вечері підійде сир з сухофруктами або відварне м’ясо з овочами. Також режим правильного харчування передбачає сніданок, який обов’язково повинен проходити безпосередньо після пробудження, максимум через півтори години після такого.

А ось остання трапеза- не пізніше ніж за 1,5 години до сну.