Результати по жиму лежачиРезультати по жиму лежачи

Способи збільшення результату в жимі лежачи

Для будь-якого атлета, який вже довго займається пауерліфтингом або бодібілдінгом, знайома ситуація, коли настає так зване плато. Це, свого роду, ступор, який, як здається на перший погляд, неможливо вже буде подолати. Не є винятком і атлети, які прагнуть постійно збільшувати результати з жиму лежачи. Особливо це складно зробити тоді, коли програма тренувань вже не раз зазнавала змін, а всі вправи перероблені, при цьому ваги штанги не змінюються.

У подібних ситуаціях у спортсмена може виникнути думка з приводу того, що він вже досяг максимальних показників з жиму лежачи. Однак існують деякі способи, які можуть допомогти зрушити результатами в позитивну сторону. Мова йде про використання локаутів, або іншими словами — рухів по обмеженому діапазону.
Якщо ви подумали про те, що професійні пауерліфтери і так завжди тиснуть штангу по найменшій можливій амплітуді, то мова йде не про це. Підвищити результати жиму лежачи можна шляхом використання фіксованого скорочення амплітуди жиму зі спеціальними засобами. І для цього вам не знадобиться витрачатися на яку-небудь дорогу амуніцію. Наприклад, можна скористатися дерев’яним брусом середніх розмірів, який поміщають на груди. Завдяки йому, рух штанги зможе вкоротити, що автоматично означає про збільшення взятого вами ваги.

У ситуації, коли спортсмену необхідно опрацювати свій верхній діапазон, можна просто опустити стійки, на яких встановлюється штанга. При цьому розрахуйте, щоб снаряд можна було б підняти над ними на 10-15 см. Таким чином, збільшуючи вагу в обмежених підходах, ви зможете надати своїм м’язам можливість попрацювати з додатковим навантаженням, яку раніше при звичайних підходах не вдавалося отримати.

Дуже часто атлети прагнуть підвищити результат з жиму лежачи шляхом використання популярного способу — негативних повторень. Але найчастіше, він реалізовується абсолютно неправильно. А вся справа в тому, що негативні повторення укладаються не на вичавлюванні ваги вгору, а на повільному його опусканні вниз. Такий спосіб зможе дати результати тільки при наявності дух умов: робота з вагою, недоступним вам без сторонньої допомоги і повільне опускання снаряда хоча б протягом 5 секунд.

Товариш подає вам штангу і допомагає її підняти над грудьми, а потім ви не поспішаючи її опускаєте. Ще одним ефективним способом по збільшенню результату в жимі лежачи, є жим за збільшеною амплітуді. Однак він може бути доступний атлетам тільки при наявності в спортзалі спеціальної штанги з виїмкою по центру грифа.

Вона дає можливість опускати штангу нижче звичайного рівня, за рахунок чого в роботу включаються нові волокна м’язів. Такого ж ефекту можна домогтися за допомогою гантельного жиму.