РибофлавінРибофлавін
Користь і шкода рибофлавіну
Рибофлавін є біологічним речовиною підвищеної активності, яке відіграє важливу біологічну роль в регулярній підтримці людського здоров’я. Похідні рибофлавіну — коферменти — є найважливішими окислювально-відновними ферментами.

Цей елемент стабільний у кислотному середовищі, але швидко руйнується в лугу. Вітамін B2 або ж рибофлавін — це незамінний помічник у процесі утворення еритроцитів і антитіл, які беруть участь у репродуктивних функціях організму. Вони забезпечують здоровий вигляд шкіри, прискорюють процес росту нігтів і волосся, загалом, гарантують організму здоровий вигляд.
Найбільший відсоток рибофлавіну міститься в грибах, яйцях, мигдалі, нирках, печінці, сирі, молоці, гречаній крупі і дріжджах. Нестача вітаміну В2 визначається дуже легко. У людини з’являються ураження слизової оболонки губ у вигляді вертикальних тріщин і слущивания епітелію в області куточків рота. Можливими симптомами можуть бути почервоніння і набряк язика, себорейний дерматит на крилах носа, повіках, носогубної складці і у вухах.

У людини розвиваються проблеми із зором, з’являється світлобоязнь, кон’юнктивіт, кератит, васкуляризація рогової оболонки або навіть катаракта.

..ще зі SportMashina.com: Вітамін E
Авітаміноз
Мультивітаміни

У деяких випадках авітаміноз стає поштовхом для розвитку анемії і нервових розладів, які проявляються у вигляді слабкості м’язів і болів у ногах. • Основною причиною браку вітаміну В2 в організмі є недостатня кількість споживаних молочних продуктів, які є головними джерелами цього вітаміну. Людський організм не здатний самостійно накопичувати рибофлавін, а будь-який його кількісний надлишок виводиться через сечовипускання.