Роздільне харчуванняРоздільне харчування

Дієта роздільне харчування

Принцип роздільного харчування має наукову основу. Так як існує ряд продуктів, при поєднанні яких виходить несприятливий ефект. Про такий вплив на організм говорили ще в давнину римські лікарі, вони закликали до обережності, і акуратно вживати солоні, тушковані і дуже солодкі і страви. Вони не рекомендували одночасно вживати кислі продукти і молоко. І вважали, що не слід змішувати легко і важко усеваемие продукти.
Крім того, лікарі вважали, що різна їжа призводить до переїдання, ніж одноманітна. А відомий російський вчений І. П. Павлов довів, що для кожного виду їжі організм виділяє властиві даному типу травні соки. Навіть у сучасності вчені, які підтримують теорію роздільного харчування стверджують, що на засвоєння їжі впливає те, в якому стані і настрої людина їсть.

У процесі перетравлення різних продуктів беруть участь численні ферменти. І якщо людина вживає білки і вуглеводи одночасно, то його організм виробляє два види ферментів відразу. У слідстві вони починають протидіяти один одному, тому що їм необхідна різна середу. Таким чином, процес перетравлювання сповільнюється, і корисність продуктів падає, а вся травна система працює з великим навантаженням.

Засвоюваність в основному залежить від середовища, яка потрібна для перетравлення різних продуктів.

Білкові продукти вимагають кислотне середовище такі як: риба, м’ясо, морепродукти, яйця, нежирні сири, молоко, фрукти: зерняткові, з кісточкою, екзотичні, цитруси, ягоди, соки і фруктові чаї, сидр, напівсухі і сухі вина, шампанське, арахіс, продукти з сої.

Вуглеводним продуктам необхідна лужна середу: всім злаковим, деяким овочам, борошняним виробам, обробленим шпинату і помідорам, свіжим бананам, інжиру і фінікам, сушений інжир і абрикосам, Сластьона, родзинок, пиву.

Кислотна і лужна середа потрібна для перетравлення нейтральних продуктів таких як, листових овочів, капусти, цибулі, стрічкових рослин, свіжих помідорів, солодкого перцю, баклажанів, моркви, та інших продуктів. У такого харчування є свої плюси і мінуси, існує безліч таблиць, які показують сумісність продуктів між собою.