Розрив зв’язокРозрив зв'язок
Лікування розриву зв’язок
Внаслідок неконтрольованих, а часом недбалих, дій, з нами може статися така неприємна річ, як розрив зв’язок або навіть її відрив від кістки.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря і не розпочати лікування — така зв’язка з часом може атрофуватися і відновленню підлягати вже не буде. Якщо вже така неприємна ситуація з Вами сталася — що ж робити і як зрозуміти, що це саме розрив зв’язок, а не який-небудь іншу недугу? Найчастіше травмуються зв’язки колінного суглоба і суглоба стопи — при їх розриві навіть чути характерний звук, — клацання.

У колінному суглобі, як правило, розривається хрестоподібні і латеральні зв’язки, розрив може супроводжуватися ушкодженням меніска і різкою сильним болем. Розрив хрестоподібної зв’язки можна розглянути на прикладі висувного ящика: при згинанні ноги в коліні відбувається зміщення гомілки або вперед, або назад. У цьому випадку, при неправильному русі може статися розрив як внутрішньої зв’язки, так і зовнішньої. А при обертальному русі можуть розірватися і обидві.
Розрив зв'язок коліна
Спільними симптомами розриву зв’язки буде сильна біль суглоба, його припухлість і ненормальне анатомічне положення. Лікування розриву зв’язок відбуватиметься за наступною схемою: прийняти знеболюючий препарат, накласти пов’язку, що давить, потім слід накласти компрес з льоду, після чого негайна госпіталізація з метою визначення складності розриву зв’язок. Для цього необхідно зробити рентген і артроскопіяю (метод точного обстеження суглобів), тому що зв’язка може відірватися разом з кістковим фрагментом. Діагностичне обстеження проводиться в будь-якому випадку, госпіталізація обов’язкове.

При розривах зв’язок практично у всіх випадках необхідна операція.

..ще зі SportMashina.com:
Вивих плеча
Болі в колінах
Вивихи суглобів

Після операції необхідно тривалий час для відновлення суглоба, м’язового тонусу і забезпечення рухливості. Для цього використовують відповідне медикаментозне лікування і підтримуючі пов’язки. Так само розробляється необхідний курс фізичних вправ і навантажень.

Рекомендації лікаря необхідно виконувати суворо й неухильно, оскільки в іншому випадку, якщо виникнуть ускладнення, зв’язки можуть втратити свою функцію — направляти наш суглоб в потрібну сторону.

Розрив зв’язок — перша допомога

Дуже важливо, відразу після розриву зв’язок, зняти набряклість і при першій можливості накласти фіксуючу пов’язку. Перша допомога при розриві зв'язокПерша допомога при розриві зв'язок

Розрив зв’язок відео

Відео допоможе вам навчитися розрізняти травми, що в свою чергу покращить якість діагностування розривів зв’язок.