Розряд з жиму лежачиРозряд з жиму лежачи

Характерні риси Пауерлифтинга в порівнянні з важкою атлетикою

Всі пауерліфтери в однаковій мірі розвивають свою силу і витривалість. Кожним з них приділяється увага кожному з трьох вправ, що входять в так зване триборстві. При цьому сьогодні існує можливість, наприклад, отримати розряд з жиму лежачи або становій тязі. Трохи раніше подібне було абсолютно не припустимим і стати професіоналом можна було лише після присвоєння розряду або звання за загальним результатом за три вправи.

Сучасний пауерліфтинг одночасно загальний і змагальний вид спорту. Він досить популярний у всьому світі, причому як серед чоловіків, так і серед жінок. Щорічно тисячі атлетів беруть участь у змаганнях, що проводяться на державному, національному та міжнародному рівні. Варто відзначити, що не дивлячись на те, що пауерліфтинг часто порівнюють з важкою атлетикою, все ж існують в ньому деякі особливості, які роблять його унікальним.
Головним чином, важка атлетика увазі підйом штанги в ривку і поштовху, в той час як в пауерліфтингу цього не допускається. Сьогодні існує чимало міжнародних федерацій з пауерліфтингу і їх кількість постійно зростає. У кожній з них є свої правила.

Тому отримати, наприклад, розряд з жиму лежачи або становій тязі з екіпіровкою, в одній федерації можна з допінгом, а в іншій — без нього (наводиться лише один із прикладів на рахунок відмінностей між федераціями). Найбільш відомою федерацією, що користується сьогодні загальною популярністю серед багатьох пауерліфтерів, є IPF, заснована ще в 1974 році. Вона єдина з подібних собі, яка є членом Генеральної Асамблеї Міжнародних спортивних Федерацій та Асоціації Всесвітніх Ігор. Дана федерація об’єднала тисячі атлетів з 83 країн світу. Варто відзначити, що вже досить довго існує дискусія на тему включення пауерліфтингу в програму олімпійських ігор.

Але така можливість на даному етапі є практично не реальною на увазі великої кількості федерацій та відзнак в нормативах. При цьому пауерліфтинг є частиною Світових ігор, покровителем яких виступає міжнародний Олімпійський комітет. Одночасно з цим, IPF прагне стандартизувати нормативи в пауерліфтингу, що дало б можливість з часом включити їх в програму Олімпіад. Між важкою атлетикою і пауерліфтингом, насправді, існує чимало відмінностей. У зв’язку з цим отримати, наприклад, розряд з жиму лежачи в атлетики неможливо.

Крім того, Міжнародна Федерація важкої Атлетики допускає носіння майки з короткими рукавами, а в пауерліфтингу це заборонено. Пауерліфтери можуть користуватися наколінниками та іншої захисної екіпіровкою, а у важкій атлетиці це не допустимо.