Розрядні нормативи жим лежачиРозрядні нормативи жим лежачи

Про розрядних нормативах в різних федераціях з пауерліфтингу

Пауерліфтинг є чисто силовим видом спорту. Буквально десятиліття тому в ньому звання та розряди присвоювалися лише на основі загального результату за трьома вправам: присідання зі штангою, жим лежачи і станова тяга. Іншими словами, для того, щоб отримати звання, потрібно було виконати три вправи, в яких значення мав тільки загальний результат.

І абсолютно неважливо, які ви могли б отримати розрядні нормативи з жиму лежачи. Але прогрес, як ми знаємо, і не збирається зупинятися. Тому сьогоднішні пауерліфтери мають право зосередитися на виконанні, наприклад, станової тяги або жиму лежачи.
7 федерацій міжнародного класу з пауерліфтингу діють на території нашої країни. Насправді ж їх на багато більше у світі. У кожній з федерацій є свої правила, які повинен усчітивать спортсмен, беручи участь у змаганнях. Отже, єдиною офіційною федерацією з силового триборства в нашій країні є IFP, мул же International Powerlifting Federation. Відмітною її особливістю є те, що розрядні нормативи з жиму лежачи в ній неможливо одержати, оскільки їх призначення передбачається тільки за загальний результат у триборстві.

Офіційно федерація бездопінгового, але на ділі її нормативи розраховуються на екіпіровку і «хімію». Кожен атлет, який виконав КМС в цій федерації без екіпіровки і допінгу, може стовідсотково вважати себе справжнім професіоналом і крутим спортсменом. Важливо також зазначити, що IFP єдина у своєму роді федерація, яка забороняє спортсменам виступати в інших федераціях. Тому якщо атлет буде помічений на інших змаганнях — йому більше не дадуть виступати в IFP.

WPC, що звучить як World Powerlifting Congress — в нашій країні неофіційна федерація, але разом з тим має не меншу популярність. Вона характеризується тим, що не встановлює допінг контроль і не приховує цього. Тому отримати в ній нормативний розряд по жиму лежачи, становій тязі, триборства, в одношарової або багатошарової екіпіровці цілком зможе атлет, що вживає хімію.

IPA також є аналогом WPC — це професійна федерація без допінг контролю. Але при цьому в ній нормативи встановлюються вище ніж в WPC. Більше того, в ній найбільш високі нормативи з усіх федерацій, які існують у нашій країні. При цьому отримання розрядних нормативів з жиму лежачи або триборства, доповнюються ще можливістю виконання нормативів по становій тязі або присіданням. AWPC — федерація, яка виступає в ролі аналога WPC, але тільки лише з допінг контролем.

Умовно її прийнято відносити до любителям-пауерлифтерам. У даній федерації встановлюються нормативи нижче, ніж в інших, тому як прийнято вважати, що атлети «чисті». При цьому допінг контроль здійснюється вибірковим шляхом, оскільки це досить дороге задоволення. Дана федерація не користується авторитетом серед професіоналів, оскільки, вони, образно кажучи, вважають, що там учувствуют одні слабаки.

У зв’язку з невисокими показниками нормативів, тут набагато простіше отримати розряд або звання.