Розтягнення м’язів гомілкиРозтягнення м'язів гомілки

Допомога при розтягуванні м’язів гомілки

Вважати, що чим більше навантаження, тим краще для вас — невірно. Різке збільшення навантаження може призвести до різних травм, наприклад до розтягування м’язів і зв’язок, а іноді навіть до переломів.

Розтягнення м’яза може бути у вигляді травматичного пошкодження самих волокон мускула, а також пошкодження в місці з’єднання з сухожиллям. Розтягуванню м’язів і зв’язок найбільше схильний гомілковостопний суглоб. Проте в кожному виді спорту характер і тяжкість цієї травми буває різною. Найбільш часто розтягнення триголовий м’язи гомілки відбувається при бігу на малі дистанції і при стрибках.
У деяких випадках травми призводять до невиліковної патології гомілковостопного суглоба, що не дозволяє продовжувати далі займатися спортом.

Визначити, що відбулося розтягнення м’язів в гомілці, можна за такими ознаками, як гострий біль, хрускіт в ікрі, а також припухлість або синець на гомілки. У спортсмена з’являється таке відчуття, ніби він отримав удар по ікрі. Встати навшпиньки при цьому неможливо або ж дуже болісно.

Такі пошкодження можуть надовго відсторонити спортсмена від занять. Важливо пам’ятати, що повторна травма зазвичай буває більш важкою, ніж перша, і може знадобитися набагато більше часу на лікування і відновлення.

Першої долікарської допомогою при розтягуванні є спокій і нерухоме стан травмованої м’язи. Потрібно виключити фізичні навантаження і різкі рухи. Для зменшення болю потрібно прикласти лід приблизно на 20 хвилин, тільки не до самій шкірі, а загорнувши його в рушник або серветку. Пошкоджену кінцівку потрібно зафіксувати, а краще підняти — це попередить набряк тканин.

До приїзду лікаря можна прийняти знеболююче або жарознижуючий засіб, якщо це необхідно.

Для профілактики розтягування м’язів гомілки необхідно стежити за підтримкою тренованості, тому що саме стомлені м’язи в найбільшій мірі схильні розтягування і травм. Впливати на час виникнення втоми можна за допомогою розтяжки і розминки. Перед спортивними заняттями потрібні легкі вправи на розтяжку і розігрів.