Розтяжка м’язівРозтяжка м'язів

Потягується або розтягуємося?

Усі, хто коли-небудь займався накачуванням м’язів, помічали, що одні м’язи можна збільшити в обсязі без проблем, а інші цього процесу піддаються дуже важко. І справа тут не тільки в індивідуальних особливостях людини, а й у тому, що багато нехтують такою необхідною складовою при тренуванні, як розтяжка м’язів. Про неї і піде мова.

Довший — значить сильніше?

Бодібілдери і зовсім нехтують розтяжкою, перетворюючись поступово в закостенілих, в буквальному сенсі цього слова, качків. М’язи яких стають настільки скутими, що вони не можуть навіть зав’язати шнурки на черевиках. Нехай це перебільшення, але воно недалеко пішло від істини. Можливо, багатьом розтяжка просто не потрібна, так як їх більше цікавить краса і обсяг м’язів, а не їхня сила. Вони не забувають приймати гейнер, але не вважають за потрібне виконувати вправи по растяжке.А сила м’язів залежить не тільки від скорочувальної здатності.

Вони стають сильнішими, коли м’язова тканина здатна добре розтягуватися. Тренінг, спрямований на збільшення ступені розтягування м’язів, робить спортсмена в цілому сильніше і менш підданим травмам. Однобокий ж тренінг дає обмежений результат.
І навпаки, навантаження на м’язи в поєднанні з розтяжкою дає максимальні результати: мускулатура стає об’ємніший, суглоби набувають гнучкість. А адже саме через те, що суглоби втрачають гнучкість, і відбувається більшість травм в бодібілдингу. При високих навантаженнях зв’язкам не вистачає еластичності і відбувається їх розрив.

Це довели проведені в 1992 році дослідження. Пауерліфтерів розділили на дві групи. Перша качала м’язи і приділяла увагу підвищенню їх еластичності, тобто розтягувала їх. Друга група спортсменів від розтяжки відмовилася.

Підсумок був дещо несподіваним навіть для самих учених: перша група показала кращі силові результати в порівнянні з другою.

Розтяжка для відновлення

Фахівці стверджують, що розтяжка значно прискорює відновлення спортсмена після тренування. Розтяжка необхідна м’язам точно так само, як їм необхідний гейнер і протеїн від Dymatize – виробника спортивного харчування. Виходить, що не тільки гейнер здатний скоротити відновний період, але і вправи на розтяжку після закінчення основного тренування. Звичайно, коли вже немає сил, займатися розтяжкою не дуже хочеться, але це необхідно робити.

Механізм відновлення за допомогою розтяжки такий: «с’еженние» м’язи в результаті багаторазових скорочень не бажають займати своє «вихідне» становище і повертаються до своєї первинної довжини лише після закінчення декількох годин. Розтягування м’язів після тренування робить цей процес практично миттєвим. Що можна порадити спортсменам?

Хочете приймати вітаміни, гейнери або креатин, приймайте, але не забувайте про користь розтяжки. А вона повинна бути настільки ж якісною, як і харчові добавки компанії Dymatize із США.

Користь для новачка

Розтяжка дуже корисна новачкам силових видів спорту. Вважається, що виникає після проведеної інтенсивного тренування м’язова біль є показником хорошої м’язової прокачування. Насправді це не так, адже біль виникає через розриви м’язових волокон, а не через те, що м’язи просто відмінно потрудилися і втомилися. Біль у м’язах у новачка пов’язана з їх жорсткістю, зі слабкою еластичністю, коли вони не можуть ще ні як слід скоротитися, ні розслабитися.

У професіоналів все навпаки: навіть після максимальних фізичних навантажень вони не відчувають у м’язах ні болю, ні інших неприємних відчуттів. розтяжка м'язівНа перших тренуваннях слід приділяти увагу не вуглеводним коктейлям і не гейнера, а зосередитися на правильності виконання вправ з обов’язковою проміжної або попередньої вправам розтяжкою.

Спортивні добавки теж не зашкодять, особливо ті з них, які виготовлені компанією Dymatize, але на перших порах не потрібно заважати все до купи.

Одна година або п’ять хвилин?

Для виконання вправ на розтяжку потрібен час, а його-то спортсмену-силовику часто і не вистачає. Тим більше що класична розтяжка триває не менше години, правда і охоплює вона при цьому всі групи м’язів. Ті, хто не має в запасі стільки зайвих хвилин, можуть скоротити їх кількість на розтяжку, загострюючи увагу лише на тій групі м’язів, яка була більше інших задіяна при тренувальному процесі.

Але п’ять хвилин – це той мінімум часу, який повинен бути затрачено на розтяжку. Отже, розтяжка допомагає зробити м’язи сильними, прискорює відновлення м’язів, допомагає зробити тіло гнучкіше. Вона корисна не тільки спортсменам, а й звичайним людям.