РозтяжкиРозтяжки

Рубці розтяжки на шкірі, усунення

Розтяжки або рубці – це народна назва стрий. Стрії є косметичним дефектом і являють собою червоні, фіолетові або білі смужки, що утворюються в місцях перерастяжения шкіри. Складаються стрії зі сполучної, рубцевої тканини.

Striae Atrophicans (розтяжка атрофическая); Striae Rubra (розтяжка червона); Striae Alba (розтяжка біла); Striae Distensae; Streatch Marks – такі позначення розтяжок в ходу в англомовній літературі.

Причини і механізм появи розтяжок. Найчастіше розтяжки з’являються у жінок зрілого віку. Майже кожна народжувала жінка знайома з ними. Тим не менш, як це не дивно, розтяжки можуть утворитися також у юнаків та дівчат в період інтенсивного росту, при різних порушеннях гормонального характеру та ожирінні у людей будь-якої статі і віку, при тривалому застосуванні глюкокортикоїдів, таких як гідрокортизон і преднизалон.

Крім того причиною виникнення рубців можуть бути і деякі захворювання, наприклад синдром Іценко – Кушинга.

При вагітності розтяжки з’являються в області молочних залоз і живота і бувають викликані їх різким збільшенням. Шкіра не встигає за ростом тіла і перерозтягується.

Відбувається наступне. Наша шкіра складається з 3-х шарів: підшкірного жирового шару, дерми і поверхневого шару – епідермісу. Процес розтягування відбувається в дермі – самому еластичному середньому шарі, який виконує функцію підтримки пружності нашої шкіри. У разі вагітності відбувається розтягування дерми за відносно невеликий проміжок часу, при цьому вона залишається в цьому розтягнутому стані постійно. В результаті виникають розриви сполучних волокон дерми, шкіра втрачає пружність і еластичність, епідерміс стоншується.
Свіжі стрії мають червоний або фіолетовий колір, так як в них знаходяться кровоносні судини, з часом розтяжки бліднуть і стають зовсім білими, оскільки судини відмирають. Крім того рубцева тканина, з якої вони складаються не має пігментних клітин і тому ніколи не загоряє. У силу чого стрії особливо помітні на засмаглій шкірі.

Механізм появи розтяжок у підлітків, при ожирінні і у бодібілдерів абсолютно такий же, але у випадку підлітків він викликаний тим, що при нерівномірному зростанні, кістки збільшуються швидше, ніж шкіра і м’язи, що викликає появу розтяжок на стегнах, руках і животі. Різке збільшення маси тіла при ожирінні і різке зростання м’язів при заняттях бодібілдінгом є причиною виникнення стрий на що збільшилися частинах тіла.

Профілактика розтяжок.

У домашніх умовах для боротьби з можливою появою розтяжок рекомендується:

1. Приймайте вітаміни А, Е, групи В, РР, С, або містять їх харчові добавки. Ці вітаміни покращують загальний стан шкіри.

2. Не допускайте різких коливань ваги. При збільшенні ваги сідайте на дієту.

3. Частіше вживайте в їжу продукти, багаті жирними кислотами: жирну морську рибу, горіхи, оливкове масло. Жирні кислоти допомагають в освіті та зміцненні клітинних стінок.

4. Місця можливої ​​появи розтяжок після душу змащуйте оливковою олією, масляними розчинами вітамінів А або Е, або кремами, що містять масло какао.

5. Якщо дозволяють кошти, використовуйте креми, що попереджають розтяжки від відомих фірм, таких, як: Biotherm (Biovergetures), Vichy, Baby teva (Israel), Ger netic, Galenic (Specific Vergetures) та інші. Звичайно всі ці засоби містять еластин і колаген, ефірні олії та екстракти рослин, які зміцнюють шкіру і підвищують її пружність.

Лікування і видалення розтяжок.

Повністю позбавитися вже з’явилися розтяжок можна тільки хірургічним шляхом, і то якщо їх не дуже багато. Проте можна спробувати їх хоча б зменшити. Відомі такі засоби:

Розтяжки

1. Інтенсивно зволожувати шкіру. Ідеальним засобом для цього є препарат ретинол.

2. Для поліпшення регенерації шкіри можна використовувати препарати солкосерила або препарати, що містять альфагідроксидні фруктові кислоти, які до того ж непогано зволожують.

3. Легкий масаж пошкоджених місць. Для цієї мети застосовується французький масажний апарат «Енермолоджі» Він являє собою невеликий валик, який виробляє ніжний вакуумний масаж, одночасно м’яко отшелушивая і зволожуючи шкіру.

Як, можна помітити все це професійні засоби, і їх складно використовувати в домашніх умовах. У косметичних клініках застосовується шліфування шкіри за допомогою лазера або операція, при якій висікають ділянки розтягнутої шкіри з рубцями, але як уже згадувалося, це неможливо при великій площі ураження. Таким чином, основним методом боротьби з розтяжками залишається їх попередження.

Слід мати на увазі, що в більшості випадків, розтяжки не шкідливі для здоров’я і є лише косметичним дефектом. Однак необхідно звернутися до лікаря, якщо вони супроводжуються підвищенням артеріального тиску, перерозподілом жирових відкладень у верхні частини тіла, при посиленні росту волосся на грудях, обличчі і верхній частині грудей, а також, якщо стрії з’являються по всьому тілу і на обличчі, займають великі ділянки тіла і зовні помітно відрізняються від звичайних розтяжок (є ширшими і довшими).