Румунська станова тягаРумунська станова тяга

Особливості виконання румунської станової тяги

Румунська станова тяга є одним з найбільш ефективних вправ, які розраховані на прокачування сідничних м’язів і біцепсів стегон. Саме завдяки цьому дана вправа рекомендується виконувати і жінкам, і чоловікам. Основною відмінністю від простої станової тяги виступає розподіл навантаження на зовсім інші м’язи, а також зниження задіяння нижнього відділу хребта, що дозволяє говорити про зниження травмоопасності та запобігання виникненню неприємних больових відчуттів вже після тренінгу.
Такий розподіл відбувається у зв’язку з деяким відзнакою в виконанні зазначених вправ. Так, станова тяга, яку ще називають мертвою, вчиняється виключно на прямих ногах, тоді як виконання румунської станової тяги передбачає незначне згинання в колінах при ідеально рівною спині. Таке положення передбачає роботу досить вузького спектру м’язів.

Варто відзначити, що подібне вправу не є альтернативою звичайній тяги, адже передбачає абсолютно інший ступінь навантаження, що є більш м’якою і локальною. Даний тренінг відмінно підходить для виконання жінками, адже він сприяє наданню красивих форм сідниць, що є проблемною зоною багатьох представниць прекрасної статі. Проте варто відзначити, що при неправильному виконанні, ефективність вправи майже повністю втрачається, це і пояснює деякі несприятливі відгуки. Якщо виконувати румунську станову тягу максимально правильно, то результати не змусять довго себе чекати.

Розглянемо більш детально техніку виконання станової тяги. Для вірного скоєння даного вправи слід виконувати такі пункти: 1. Встати прямо з розправленими плечима, при цьому відстань між ступнями повинна бути трохи вже ширини плечей. 2. Зігнути незначно ноги в колінах. 3. Здійснити нахил з ідеально рівною спиною (цей пункт є обов’язковою умовою). 4. Взяти штангу за гриф широким хватом (відстань між руками має бути трохи ширше плечей).

Варто відзначити, що виконувати його можна і з гантелями, проте ці снаряди не дозволять регулювати ширину хвата. 5. Плавним рухом випрямитися. 6. Після глибокого вдиху почати повільно нахилятися вперед, при цьому необхідно стежити за напругою прямої спини. Для досягнення цього потрібно таз відвести назад, як при саджання на стілець.

7. Дуже важливо в даний момент утримувати гриф штанги максимально близько до ніг, а коли він досягне середини гомілки, відразу ж приступити до підйому. 8. Після минования найбільш складного відрізка шляху здійснити повільний видих. Саме такий варіант виконання цієї вправи здатний уберегти поперек від надмірного напруження.

Слід також зауважити, що румунська станова тяга не є легким заняттям, тому починати його виконання потрібно з незначного числа повторень, поступово збільшуючи їх кількість.