Що є з спортивного харчуванняЩо є з спортивного харчування

Спортивне харчування: що є і скільки

Одним з основних елементів в спортивному харчуванні вважається група амінокислот. Організму вони необхідні для відновлення, зміцнення, вироблення гормонів і ферментів, для зростання. Дієтологи виділяють несуттєві і суттєві амінокислоти. Щоб регулярно заповнювати запаси організму, необхідно взяти за правило щоденне споживання молочних продуктів, яєць, риби або м’яса.

Однак на відміну від харчових добавок, натуральні продукти не такі багаті амінокислотами. Що є з спортивного харчування, щоб заповнювати запаси втрачених в ході тренувань поживних речовин? Для спортсмена частка вуглеводів в добовому харчуванні повинна становити близько 60%.
Відомо, що діляться вуглеводи на групи простих і складних. Сахароза, цукор і лактоза відносяться до групи простих вуглеводів. Складними вважаються крохмалі — речовини, містяться які в бобових, зернових, овочах і хлібобулочних виробах. Для раціонального спортивного харчування дієтологи рекомендують розраховувати раціон за наступною формулою: 20% простих вуглеводів і 80% складних. Справа в тому, що складні вуглеводи забезпечують правильний синтез амінокислот і не так згубно впливають на фігуру.

Не секрет, що прості вуглеводи швидко розщеплюються, при цьому не насичуючи організм, а тільки сприяють зростанню жирових відкладень, що є небажаним для спортсменів. На думку провідних дієтологів, людям, які активно займаються спортом, не слід обходити увагою присутність у своєму раціоні жирів. Оптимальним вважається добова частка жирів у раціоні 20-25%, причому і тварин, і рослинних. Жири покращують роботу процесів розщеплювання білків і амінокислот, а також сприяють зміцненню захисних функцій клітин організму.

Виникає питання: у спортивному харчуванні що є в цьому випадку? Найкращим вибором для спортсмена будуть кукурудзяна та оливкова олія, відварене куряче м’ясо і жирні сорти риби. І, природно, крім жирів і вуглеводів, не варто забувати про головне — білках. Даний мікроелемент є будівельним матеріалом для м’язів. Однак, спортсменам слід пам’ятати, що надлишок білка призводить до активного зростанню не м’язової, а жирової тканини.

Підсумуємо сказане і відповімо на головне питання спортсменів: що є в спортивному харчуванні? Головне правило щоденного раціону атлета: їжа повинна бути збалансована за якістю та кількістю вітамінів, мікроелементів. Повноцінне утримання в їжі вітамінів А, В і Е сприяє хорошому самопочуттю і підтримує здоров’я спортсменів.