Що корисніше соки з фруктів або самі фруктиНапевно ви задавалися подібним питанням: у чому більше користі — в соках або у фруктах або овочах? Природно, мова йде про свіжовичавлених соках.

В дійсності, соки корисніше самих фруктів. Звичайно, в соках міститься більшість вітамінів, мінералів, а також рослинних хімічних елементів (фітонутріентов), які спочатку присутні в самому фрукті. Однак у фруктів, як, власне і овочів, є одна перевага — вони містять харчові волокна, кількість яких значно знижується, коли роблять сік. Тобто соки з овочів і фруктів містять набагато менше харчової клітковини, ніж самі фрукти та овочі.

Що Корисніше Соки з Фруктів або Самі Фрукти
Є думка, що пити соки все ж краще, ніж є цілі фрукти і овочі, оскільки з соку тіло краще засвоює поживні речовини, і немає додаткового навантаження на обробку клітковини. Крім того, йдеться, що соки можуть знизити ризик виникнення раку, поліпшити діяльність імунної системи, допомогти вивести токсини з організму, простимулювати травлення, і навіть сприяти схудненню. Хоча соки дійсно дуже корисні, конкретних наукових даних про те, що соки можуть дати більше користі, ніж цілі фрукти або овочі, немає. З іншого боку, якщо вам, з яких-небудь причин, не дуже до душі їсти свіжі овочі та фрукти, то соки можуть бути відмінною альтернативою. Не буде навіть говорити про всі фруктах і овочах, а про окремі, наприклад. От, не любите ви морква, але може, сік вам піде — так ви зможе отримати корисні речовини, що містяться в моркві альтернативним способом. Взагалі, існує маса рецептів приготування різних соків з овочів і фруктів, ось приклади:

Сік з буряка

Сік з моркви

Якщо ви хочете приготувати собі сік, вичавлюйте стільки, скільки хочете випити. Це, звичайно, не дуже зручно, але справа в тому, що свіжовичавлений сік швидко втрачає свої корисні властивості. Коли віджимаєте сік, залиште трохи м’якоті, адже вона містить корисну клітковину, а так само дає відчуття насичення від соку.

Якщо немає можливості робити соки самим, можна купувати 100% соки в магазині, проте, вони не йдуть ні в яке порівняння з свіжовичавленими соками або свіжими фруктами і овочами. Але, як кажуть, краще хоч щось, ніж нічого. Ще будьте уважні: часто в соки додають всякі барвники, підсилювачі смаку і цукор, що не робить їх корисніше. Якщо вже вибирати між магазинним соком і просто овочами і фруктами, то краще останні.

Чесно кажучи, не можу собі уявити, що буде років через 5-10, адже якість продуктів буквально з кожним роком падає, стільки «хімії» на прилавках. Що діти є будуть, цікаво? …

Так що, якщо є можливість, купуйте овочі та фрукти, робіть фруктовий сік в домашніх умовах або овочевий; та й взагалі, харчуйтеся правильно!