Що таке Аnimal-fitnessAnimal fitness

Що таке Аnimal — fitness? Про новому модному напрямку фітнесу

Хочете схуднути? Заведіть собаку! Це відмінна можливість скинути зайві кілограми і позбутися багатьох проблем зі здоров’ям. У всякому разі, так стверджують прихильники нового і дуже модного напрямку в фітнесі. Це не просто звичайна прогулянка, коли собака бігає сама по собі, а ви неквапливо прогулюється або сидите на парковій лавці. Анімал — фітнес — це активний відпочинок, інтенсивне тренування і водночас дуже захоплююче заняття.

Анімал-фітнес — зважуємо «за» і «проти»

Якщо ви вирішите долучитися до нового виду фітнесу, приймайте рішення виходячи з особливостей характеру і породи вашого вихованця. Для спортивної ходьби, бігу, катання на роликах і велосипеді підійдуть собаки великих порід — лабрадори, німецькі вівчарки, коллі, добермани — вони дуже витривалі, рухливі і фізично розвинені. Якщо у вас собака невелика, декоративної породи, то краще зайнятися музичним фрістайлом або спортивними танцями — такі собаки добре відчувають ритм і моторніші, спритні.
Якщо собака неврівноважена або ви не впевнені, що впораєтеся зі своїм вихованцем в складній ситуації, то — на жаль, такий вид фітнесу вам не підійде. Віддайте перевагу звичайним пробіжок, а з собакою гуляйте у спеціально відведених для цього місцях. Якщо ж собака спокійна, доброзичлива — тоді вибирайте будь-який вид фізичного навантаження, і разом з вихованцем займайтеся анімал — фітнесом.

Анімал-фітнес — вибираємо напрям

Пробіжки. Прогулянку з собакою можна перетворити на захоплюючу тренування — не сумнівайтеся, ваш вихованець із задоволенням відправиться разом з вами на вечірню або на ранкову пробіжку Тривалість пробіжки вибирайте від 20 до 40 хвилин, обов’язково робіть перепочинок і зупиняйтеся для виконання різних вправ. Вибираючи ступінь навантаження, враховуйте не лише свою фізичну підготовку, а й вік собаки, породу. Навряд чи пекінес зможе бігти за вами півгодини в швидкому темпі, тоді як для лабрадора це не складе ніяких труднощів.

Прогулянки на велосипеді. Якщо зробити їх звичними для всієї родини, включаючи і собаку, вийде прекрасний сімейний відпочинок. Намагайтеся їхати спокійно, щоб собака не отримала занадто велике навантаження, особливо на початку і в кінці прогулянки. Обов’язково беріть питну воду для себе і для собаки.

Плавання. У теплу пору року плаванням можна займатися з собакою будь-якої породи. Крім самого задоволення від процесу, ви отримаєте підтягнуті м’язи, зміцните здоров’я, вода «промассируйте» проблемні зони. Активний рух у воді сприятиме поліпшенню обміну речовин, з організму швидше будуть виходити шлаки і токсини. Не дарма одне заняття у воді прирівнюється до трьох тренувань у спортзалі.

Активні ігри з собакою. Навіть при звичайній прогулянці намагайтеся більше грати з собакою і бажано, щоб така прогулянка тривала хоча б дві години. Флайбол і фрісбі — улюблені ігри більшості собак. Добре, якщо до гри ви підключите когось із друзів або дітей — тоді ви зможете не просто кидати літаючий диск або ловити м’ячик, але і побігати. На такий прогулянці ви тренуєте координацію рухів, м’язи рук і ніг, розробляєте суглоби — словом, навантаження буде такою ж, як і на тренуванні.

Анімал-фітнес — щоб вихованець був здоровий

Якщо вас приваблює напрямок аnimal-fitness, перед початком тренувань обов’язково відвідайте ветеринарного лікаря, щоб переконатися в тому, що ваша собака здорова і задані навантаження не будуть надмірними і не принесуть шкоди здоров’ю вашого вихованця. Пам’ятайте, що тепер ви несете відповідальність не тільки за своє здоров’я, а й за здоров’я свого улюбленця!