Що таке спортивне харчуванняЩо таке спортивне харчування

Що таке спортивне харчування і його роль для атлетів

Фахівцями і атлетам вже давно була відмічена різниця між спортсменами, які харчуються звичайною їжею і тими, хто додатково приймає спеціальні активні добавки. Справа в тому, що організм спортсмена під час інтенсивного тренування піддається сильному стресу, втрачає величезну кількість поживних речовин. Заповнити ці втрати і покликане спеціалізовані добавки. Що таке спортивне харчування?
Спортивне харчування — це група продуктів натурального походження, які використовуються в нинішньому спортивному світі культуристами. Це певні спеціальні добавки, які забезпечують організм необхідними вітамінами і мікроелементами. Часто спортивне харчування плутають з шкідливими хімічними добавками, наприклад, стероїдами. Спеціалізовані добавки для спортсменів — це гейнери (складні вуглеводно-білкові суміші), амінокислоти, протеїни та інше. Багато хто стверджує, що спортсменом спеціалізоване харчування не потрібно, що зі звичної їжі можна отримати все необхідне.

Однак це міф. Вміст білка в поширених білкових продуктах — м’ясі, яйцях, горіхах, молоці — не так високо. Крім протеїну в цих продуктах містяться жири і вуглеводи, надлишок яких не бажаний для атлетів.

У природі продукту, який містить чистий білок без додаткових домішок, поки немає. Стверджуючи, що спеціалізовані продукти є шкідливими, люди кажуть, що таке спортивне харчування вкрай небезпечно. У спортивних добавках протеїн міститься у формі, яка частково розщеплена, що сприяє більш якісному його засвоєнню. Спортивне харчування можна купити в спеціалізованих магазинах. Давайте розберемося чому атлетам потрібно спортивне харчування: • для спортсменів неприпустима недостача поживних речовин, в іншому випадку, доведеться дуже довго намагатися на тренуваннях для досягнення поставлених цілей; • сучасна їжа не забезпечує спортивний організм всіма нутрієнтами в достатній кількості; • організм людей, які ведуть активний спортивний спосіб життя, потребує більшої кількості корисних речовин; • багато важливих речовини до складу звичайної програми спортивного живлення не входять; • спеціалізовані добавки дозволяють збільшити надходження в організм певного нутриента, при цьому не вживаючи багато їжі; • деякі мікроелементи у вигляді спеціалізованих добавок засвоюються організмом набагато краще; • спортивні добавки дозволяють спортсменам домагатися кращих результатів за короткий час.

Отже, підсумуємо що таке спортивне харчування — це добавки, які допомагають відновити організм після тренувань, а також гарантують атлетові надходження в організм максимального числа необхідних речовин.