Що таке станова тягаЩо таке станова тяга

Про те, що таке станова тяга

Що таке станова тяга сьогодні доводиться не багатьом пояснювати, оскільки вона входить до складу трьох базових вправ пауерліфтингу, зайнявши почесне місце разом з присіданнями і жимом лежачи. Крім цього, тяга виступає в ролі допоміжного вправи у важкій атлетиці і, в принципі, є показовим для багатьох видів спорту. Систематичні тренування станової тяги сприяють максимальному розвитку м’язової маси у всьому тілі, але, головним чином, розвиваються м’язи ніг і спини. Що таке станова тяга — це категорія компаундних, або так званих многосуставних вправ, в яких основний рух зосереджено одночасно навколо декількох точок обертання. Однією з характерних рис таких видів вправи є їх унікальна можливість стимулювання активної вироблення тестостерону, який, як відомо, є основним анаболічним гормоном.
Також завдяки тому, що одночасно працюють відразу кілька груп м’язів, складових 70% загальної м’язової маси, спортсмен може піднімати максимальні ваги, що, у свою чергу, також є прямим запорукою формування м’язової маси. Тому, якщо вам необхідно придбати силу і великі м’язи, тоді варто обов’язково виконувати станову тягу. Що таке станова тяга — це кілька варіантів виконання вправи. Всього існує три типи тяг: румунська, для якої характерно, що штангу знімають з деякою височини, класична — підйом з підлоги і сумо, подразумевающая широкий хват.

Проте головним завданням атлета є одна і та ж: потрібно взяти штангу перехресним хватом обома руками, при якому одна долоня назовні, інша — всередину і підняти снаряд до того моменту, коли спина і ноги повністю випростовується, при цьому спина не повинна прогинатися (інакше є висока ймовірність отримати пошкодження хребців) Під час виконання станової тяги в робочому стані знаходяться всі м’язи ніг, включаючи біцепс, квадрицепс, сідничні і поперек. Багато в чому успішне виконання цього виду вправи залежить від того, наскільки сильний використовується хват. Під час підйому штанги вона буквально ковзає по ногах, що може викликати деякі хворобливі відчуття. У самій верхній точці необхідно здійснювати так звану «затяжку» — несильно закидання плечей назад.

При нормальному рівні фізичного розвитку людина може підняти півтори маси свого тіла за один підхід в 2-5 повторів під час виконання станової тяги. Вважається безпечною нормою для здоров’я підняття 1,9-2,1 власної ваги. У середньому бодібілдери піднімають 2-2,5 власної ваги, пауерліфтери — 4-5.

Отже ми з’ясували, що станова тяга є базовим вправою для пауерліфтингу і в програмі змагань ставиться третьою за рахунком.