Що таке стероїдиЩо таке стероїди

Що таке стероїди: деякі важливі моменти.

Багато хто чув не раз про стероїди, але далеко не всі знають і половини про ці речовини. Тому дуже часто задається питанням в мережі є «Що таке стероїди?» Для початку варто сказати, що це особливі синтетичні препарати на основі статевих гормонів, покликані прискорити в людському організмі анаболічні процеси. Мало кому відомо, що вперше про стероїди людство дізналося ще задовго до того, як вони були виділені в окрему групу. Крім того, їх застосування носило лікарський ефект.

З того часу їх часто призначали для лікування хвороб, які передбачають послаблення м’язової тканини. Після цього, в 30-і рр. 20 століття, стероїди були вироблені синтетичним шляхом і з цього моменту до 1976 року відбувалося їх використання у спорті.
Проте потім Олімпійським комітетом було прийнято рішення заборонити стероїди. Саме з того часу вони залишилися поза законом і сьогодні їх використання в більшості країн світу є під забороною. Що таке стероїди? Це препарати, що поставляються особливим способом в клітини м’язів.

Незначна їх частина потрапляє за місцем призначення. Більше 90% стероїдів, які також називають анаболіками, пов’язані між собою транспортними білками. Стероїди можуть проникати крізь мембрану клітини м’язів, де потім відбувається запуск необхідного механізму, що сприяє росту м’язової тканини.

Такий необхідний синтез білків відбувається за допомогою андрогенних стероїдів (відповідають за формування вторинних чоловічих статевих ознак). Найвідоміший андрогенний стероїд — тестостерон — виробляється чоловічими семенникамі. Якщо активно використовувати препарати з цією речовиною, то з часом організм перестає виробляти тестостерон самостійно. Найчастіше, після припинення його прийому, насінники повертаються до нормального рівня відтворення секреції гормону, але, дуже часто трапляється, що цього не відбувається. Що таке стероїди?

Це речовини, які під впливом ферментів наднирників — аромотаза — здатні перетворюватися в естрогени, тобто жіночі статеві гормони. Саме з цієї причини, після припинення прийому препаратів, у чоловіків відбувається ожиріння за жіночим типом. Найчастіше при цьому виникає гінекомастія — формування грудей жіночого типу, при цьому спортсмену не допомагає навіть велика кількість вправ на грудні м’язи. Крім того, якщо приступити до використання стероїдів з раннього віку, можна спостерігати затримку розвитку скелета — зростання практично повністю припиняється.

Саме з цієї причини не варто забувати про те, що стероїди — це спочатку медичні препарати і використовувати їх у спорті потрібно з обережністю, суворо дотримуючись дозування і особисту гігієну (особливо при прийомі ін’єкційного виду).