Що таке здорова дієтаЩо таке здорова дієта?

Здорова дієта або здорове харчування

Здорова дієта, що включає в себе збалансоване кількість їжі, поряд з фітнес тренуваннями або регулярної фізичною активністю зменшує схильність до виникнення проблем зі здоров’ям. Лікарі кажуть, що хоча основні принципи здорової дієти прості, є люди, у яких виникають проблеми з їх дотриманням. В основному це відноситься до людей, провідним занадто активний спосіб життя, що зазнають сильний стрес на роботі або живуть в екологічно несприятливих районах.

Незважаючи на напружений графік і зайнятої спосіб життя, люди можуть почати і продовжувати дотримуватися здорової дієти, якщо вони дійсно цього хочуть. Експерти кажуть, що немає ніяких перешкод для дотримання ефективної дієти, якщо людина раз і назавжди вирішив, що хоче мати здорові розум і тіло.
Спершу експерти радять якомога більше урізноманітнити свій раціон. З’їдаючи велику кількість овочів, ви залишаєте менше місця продуктів, що сприяють різкого збільшення ваги. Збалансований раціон з продуктів, багатих кальцієм, цільних зерен і продуктів, багатих білком, це те, що вам потрібно. Щоб дотримуватися здорової дієти, вам необхідно обмежувати споживання тваринних жирів, солі і цукру.

Нарешті, вам потрібно регулярно зважуватися, щоб бути впевненим у тому, що ваше тіло засвоює всі поживні речовини, а не відкладає їх у вигляді жиру.

Як же бути впевненим у тому, що ви харчуєтеся правильно?

Відсутність хвороби або нездужання є основним чинником, що підтверджує, що людина здорова. Для тих, хто утрудняється визначити, є його раціон корисним чи ні, ось кілька порад. Фахівці кажуть, що дієта є здоровою, якщо вона:

• заснована на крохмалистих продуктах, таких як хліб, каші, макарони і картоплю, так як вони є хорошим джерелом енергії; не кажучи вже про те, що вони є джерелом цілого ряду поживних речовин, а саме клітковини, кальцію, заліза і вітаміну B;

• містить велику кількість фруктів і овочів, таких як апельсини, яблука, селера, броколі, квасоля і горох, бо з’їдаючи щонайменше 5 порцій цих продуктів в будь-якому їх поєднанні, ви забезпечите свій організм всіма необхідними вітамінами, а також угамуєте голод, чи не турбуючись про надлишок жирів і вуглеводів;

• містить рибні страви, багаті риб’ячим жиром, білком, вітамінами і мінералами, відсутніми в інших продуктах;

• включає дуже невелика кількість продуктів, багатих насиченими жирами і великою кількістю цукру, такі як пиріжки з м’ясом, сосиски, твердий сир, вершкове масло і сало, кондитерські вироби і вершки, так як вони висококалорійні і містять цукру, що шкідливо для фігури і зубів;

• помірна в споживанні солі, так як експерти стверджують в тому, що вживання продуктів з високим вмістом солі і сильно солоних блюд спричиняє підвищення кров’яного тиску, а це веде до більш складних захворювань, пов’язаних з серцево-судинною системою;

• передбачає споживання великої кількості води, так як фахівці впевнені, що для здоров’я та оптимальної фізичної форми потрібно пити якомога більше води і вживати в їжу побільше продуктів з великим вмістом води, щоб організм був як слід гідратованих.