Шийна мускулатураШийна мускулатура

Тренування м’язів шиї

Нарешті, поговоримо про роботу з шиєю.

Шийна мускулатура, по-перше, приваблива, по-друге, допомагає уникнути травм шиї. Розробляти шию можна в спортзалі, а можна і вдома. Використовувати борцівський місток не варто – це загрожує травмою шийних хребців. Вдамося до допомоги головних ременів, дотримуючись розсудливість і не роблячи різких рухів. Також не потрібно працювати з шиєю до граничної перевантаження, так як можна дуже просто її пошкодити.
Краще дотримуйтеся нормальною, відчутною навантаження, поступово звикаючи до неї. Шия – це не та частина тіла, яку можна заганяти фізичними навантаженнями до знемоги, та й самі рухи повинні бути менш різкими, розмашистими, включаючи і нахили в сторони. М’язи шиї можна віднести до проблемних м’язовим зонам.

При відсутності спеціальних тренажерів або пристосувань зосередьтеся на тренуваннях за допомогою своїх рук. За допомогою коротенького рушники можна прикладати необхідні зусилля до будь-якій області голови, включаючи лоб і потилицю. Звикаючи працювати з шийної мускулатурою, ви інтуїтивно навчитеся правильно розподіляти навантаження так, щоб повторення в сеті були інтенсивними, не рахуючи першого.

Якщо ви знаєте ділового і має досвід партнера, то не бійтеся використовувати його на тренуваннях, нехай зусилля перейдуть на його бік. Робота повинна відбуватися злагоджено, щоб навантаження завжди протікала в потрібне русло і відбувалася з потрібною силою, а інакше можна заробити травму.