Шкільний спортзалШкільний спортзал

Оптимальні розміри нормального шкільного спортзалу

Абсолютна більшість шкільних працівників готові піти на багато хитрощі, аби вдалося все-таки обладнати власний шкільний спортзал. Директори навчальних закладів «пускаються у всі тяжкі», тільки б забезпечити власну дітвору місцем для заняття спортивної культурою. А як же насправді повинен виглядає якісне приміщення для проведення уроків фізкультури сучасних школярів?
Якщо поговорити про історію виникнення шкільних спортзалів як обов’язкового елемента приміщень навчальних установ, то перші згадки відносяться ще до 1939 року, коли тодішнє проектувальники зуміли включити якусь подобу кімнати для занять спортом в необхідну квадратуру будівлі. У їхньому розумінні, шкільний спортивний зал трактувався як приміщення для занять фізкультури, де є можливість проводити деякі масові заходи. Однак такі проекти були зовсім неповноцінними як за площею, так і по висоті стель. Дещо пізніше взялися за вирішення подібних проблем, особливо в період пропаганди здорового активного способу життя та підвищення загальної фізичної культури.

Саме тоді були визначені найбільш прийнятні розміри шкільного спортзалу, які тепер складали 9х8 метрів з висотою стель не нижче п’яти. Наявність таких обсягів дозволяє якісно проводити гімнастичні заняття з групою дітей до 40 осіб. Крім цього, за такої умови стало можливим розміщення різних спортивних снарядів. Що стосується освітленості такого приміщення, то в ньому вікна повинні займати площу, рівну 15% від статевого покриття.

Однак, ці дані також є дещо застарілими, хоча, до слова сказати, більшість сучасних шкіл продовжують задовольнятися ними. Останні виміри і дослідження показали, що розміри сучасного шкільного спортзалу для забезпечення дітей всім необхідним, повинні складати 11 на 20 метрів з висотою стель від 5,5 до 6,5 і площею вікон у 20 — 25%. Крім того, обов’язковою умовою є наявність місця для зберігання всіх переносних снарядів та інших атрибутів якісного уроку фізичної культури для школярів різного віку.

Супутніми приміщеннями вважається кабінет фізкультурника, окремі роздягальні для дівчаток і хлопчиків з душовими кабінками, а також дуже вітається наявність спеціального балкона для глядачів, які допускаються в шкільний спортзал на змагання.