Шон Рей (Shawn Ray)Шон Рей (Shawn Ray)

Шон Рей — рекордсмен Містер Олімпія

Шон Рей народився у вересні 1965 року в місті Фуллертон, Каліфорнія, Сполучені Штати Америки.

Шон Рей відомий тим, що він тринадцять разів брав участь у змаганнях бодібілдерів – Містер Олімпія.

• Свою спортивну кар’єру Шон Рей розпочав у 1983 році після перемоги на юнацьких змаганнях. Важко повірити, але вже через п’ять років в 1988 році він ставати професійним культуристом. Дивно, але за всю свою спортивну кар’єру Шон Рей брав участь більш, ніж у тридцяти титульних змаганнях, і тільки одного разу йому не вдалося увійти до п’ятірки кращих.
•Варто також відзначити, що бодібілдинг – це не єдине, чим захоплюється Шон Рей. Він також відомий як актор і продюсер фільмів про фітнес та тренуваннях. Крім того, що Шон Рей професійний і успішний культурист, він також відомий своїми благодійними внесками і акціями.

Заслуговує на увагу і той факт, що Шон Рей був одним з небагатьох бодібілдерів, які потрапили під дискваліфікацію через вживання заборонених препаратів – так сталося з Шон Рейем, коли він брав участь у змаганнях Арнольд Класик. Але все ж, втративши титулу, на змаганнях наступного року, будучи абсолютно «чистим», Шон Рей (Shawn Ray)

Шон Рей повернувся на Арнольд Класик і посів перше місце.

• Одним з найбільш значущих досягнень спортсмена є те, що він потрапляв до п’ятірки кращих спортсменів Містер Олімпія дванадцять разів, це своєрідний рекорд, який не побитий досі. За всю свою кар’єру культуриста Шон Рей не зміг обійти лише Хейни і Ятса.

У 2001 році Шон Рей заявив, що йде з великого спорту, проте бодібілдинг він не залишив. Крім того, Шон Рей випустив ряд книг, а також знявся в декількох фільмах, в тому числі і одному автобіографічному.

У 2005 році, тільки тоді, коли була завершена спортивна кар’єра, Шон Рей вирішив обзавестися сім’єю – сьогодні він живе з люблячою дружиною і двома дітьми.

Бодібілдинг – не єдине захоплення Рея, сьогодні він грає в баскетбол і теніс, слухає музику і пізнає японську кухню.