Шпагат в домашніх умовахШпагат в домашніх умовах

Сісти на шпагат в домашніх умовах можливо

Багато хто вважає, що сісти на шпагат можуть тільки молоді люди і діти, і то після виснажливих тренувань. Однак це зовсім не так. Освоїти цю вправу під силу кожній людині, незалежно від статі чи віку. Крім того, виконувати шпагат в домашніх умовах цілком реально, адже для тренувань потрібен, по суті, тільки підлогу.

Перед тим, як сісти на шпагат, необхідно ретельно розігріти м’язи. Для цього підійдуть такі вправи, як присідання, біг, махи ногами вгору і в сторони. Виконувати їх потрібно не менше п’ятнадцяти хвилин.
До речі, розігрітися можна і таким приємним способом, як прийняття теплої ванни. Тільки після розігріву приступаємо до самих вправ. Найпростіше і ефективна вправа, щоб сісти на шпагат швидко — це махи ногами. Стоячи на одній нозі, піднімаємо другу ногу якомога вище, потім міняємо ноги і повторюємо знову.

При цьому спина і опорна нога повинні бути прямими. Не біда, якщо спочатку не вийде підняти ногу навіть до пояса. Регулярні тренування і віра в себе допоможуть вам з часом підняти ноги вище плечей.

Наступна вправа, яке допоможе сісти на шпагат в домашніх умовах — це нахили. Ставимо одну ногу на будь-яку опору, яка знаходиться на одному рівні з поясом, і нахиляємося до підлоги, міняємо ноги і повторюємо вправу. Можлива поява больових відчуттів, тому потрібно бути обережним. Головне — не припиняти занять. Далі потрібно спробувати власне сісти на шпагат. Як тільки дозволяють вам зв’язки, аж до виникнення болю намагайтеся опустити таз.

Виконуємо це як в поперечному, так і в поздовжньому варіанті. Слід зазначити, що такі вправи категорично заборонені людям, що мають захворювання хребта, травми кісток ніг і тазу, а також страждають гіпертонією. У разі якщо при тренуванні шпагату ви відчули нездужання, негайно припиніть заняття.

Під час тренувань (по півгодини один раз в два дні) ви побачите, як сісти на шпагат легко, тому будете з ще більшою ретельністю продовжувати займатися.