Сила або необхідні показники атлетаСила або необхідні показники атлета

Необхідні показники атлета і сила

Багато хто, особливо початківці бодібілдери, задаються питанням з якими вагами повинен працювати середньостатистичний добре розвинений культурист. За середньостатистичні дані прийнято брати зростання культуриста 175 см, вага тіла 76 кг і обхват зап’ястя 17,5 см. Тут слід зазначити, що всі розрахунки і рекомендації будуть носити тільки дуже приблизний характер. Вже дуже великі розходження методів, використовуваних бодибилдерами, тобто довжини кінцівок і торса, а так само інших генетично зумовлених факторів.

Однак я наведу приблизний список досягнень середньостатистичного атлета.

• Одне присідання — вага від 150 до 160 кілограм, 10 — 15 присідань з вагою 120 кг.

• Станова тяга один раз від 180 до 200 кг, 10 — 15 підйомів з вагою 140 кг.

• Станова тяга з прямими ногами 10 повторів з вагою 110 кг.

• Жим лежачи один повтор від 110 до 120 кг, 6 повторів з вагою 100 кг. Жим через голову, один повтор 65 кг, 6 повторів з вагою 50 кг.
• Підйом штанги на біцепс 8 разів з вагою 40 кг.

• Жим штанги лежачи, хват вузький 8 повторів з вагою 90 кг.

• Поперемінне піднімання на носки 20 разів з 20-кілограмовою гантеллю.

Для того, щоб визначити такі ж цифри для любителя, що володіє меншим генетичним потенціалом, а також для тих, хто має вищі генетичні переваги по відношенню до середнього показника, відхилитеся на 10% в ту або іншу сторону. Спочатку постарайтеся досягти нижньої межі даних діапазонів, і тільки потім можете нарощувати вагу і далі. Початківці бодібілдери, які досягли нижніх меж зазначених діапазонів, вже молодці.

А початківці культуристи, які досягли верхніх меж, вже просто чемпіони. Я впевнений, що більшість з вас не зупиниться на досягнутих результатах і стане освоювати методики, які розроблені для досвідчених культуристів.

Показники атлета

Орієнтовні показники, які тут наведені, не враховують відмінностей в статурі культуристів, через яких деякі вправи можуть здатися вам більш важкими або навпаки, легкими. Можливо, ваша будова тіла таке, що станова тяга буде виконуватися вами легше, а жим лежачи навпаки важче (це залежить, наприклад, від довжини рук і тулуба). Або станову тягу з випрямленими ногами вам вдасться зробити з великою вагою, ніж звичайні присідання при цій же кількості повторень. Але якщо ви будете виконувати всі вправи з однаковим запалом, ви скоро зрозумієте, які з них вам даються легше, а які важче.

Ще раз повторюся, що тут наведені тільки орієнтовні цифри, яким не потрібно сліпо слідувати. Крім цього, вага обтяжень може сильно варіюватися залежно від того, з яким темпом ви звикли виконувати ту чи іншу вправу.

Наведені цифри розраховані на бодібілдера, працюючого в середньому темпі. При роботі в середньому темпі культурист спокійно береться за снаряд і швидко піднімає його, знижуючи темп тільки в самому кінці виконання кожного повторення, не вдаючись до різних методів читинга, наприклад, підштовхуючи снаряд іншими частинами тіла або використовуючи інерцію. Запам’ятайте, що існує дуже велика різниця між швидким підняттям снаряда з використанням його інерції, але виконуючи дану вправу з хорошою технікою, і виконуючи вправу за допомогою так званого читинга.