Силове триборствоСилове триборство

Що собою являє силове триборство і його світова популярностьЛюбое заняття спортом викликає непереборне бажання у атлетів позмагатися або помірятися власними силами. Не є винятком і сильні важкоатлети. Особливо популярним серед представників даного залізного спорту є вправи з силового триборства, яке дещо відрізняється від того, яке присутнє на Олімпійських іграх. Чому це так? Класичне або, як його ще прийнято називати, «олімпійське» триборство грунтується на виконанні досить складних, в технічному плані, вправ.
Для оволодіння подібною технікою просто необхідні тривалі тренування під керівництвом досвідченого тренера. Варто також відзначити, що класичні вправи не особливо цінуються атлетами в самому тренінгу, саме тому виділилося силове триборство, як окрема змагальна програма. У зарубіжних країнах дане змагання вельми популярне і йому присвячена ціла змагальна система в Канаді, США, Англії.

Якщо говорити про англійських змаганнях, то вони припускають поділ атлетів на категорію Сеніора (дорослі спортсмени) та юніорів (до 20 років). вправами, які входять в програму, є підйом штанги на біцепс, жим лежачи і присідання. Найчастіше такі змагання проводяться в декількох містах, де виступають представники різних вагових категорій. А також важливою умовою є те, що при організації, вони за часом і датою проведення не збігалися з національним (олімпійським) троеборьем.

Ще більша популярність огортає такі ж змагання в США, які прийнято проводити не тільки на державному рівні, а й на першість штату, міста, навчального закладу, військового підрозділу. Їхня програма триборства дещо відрізняється від англійської. Зміни торкнулися підйомів — замість них американські спортсмени виконують силову тягу. Потрібно відзначити, що на деяких змаганнях немає поділу на вагові категорії, а призові місця і переможці визначаються за спеціальною таблицею. Завдяки цьому, призові місця повністю враховують індивідуальні вагові та силові показники спортсменів.

Що стосується загальнонаціональної першості США, то на ньому учасники діляться на сім категорій у відповідності зі своїми ваговими показниками. Даний розподіл повністю відповідає загальноприйнятим правилам в міжнародному важкоатлетичному спорті.