Силові вправиСилові вправи

Для чого потрібні силові вправи

Систематичні силові тренування збільшують об’єм і силу м’язових волокон. Крім того, вони зміцнюють зв’язки і кістки. Таким чином, знижується ризик захворювання суглобів і виникнення болю у м’язах. Без виконання силових вправ розмір м’язів і їх сила поступово зменшуються.
Для того щоб силові тренування були ефективними, потрібно дотримуватися деяких правил: починати силове тренування з розминки, при виконанні силових вправ задіяти великі групи м’язів, а тривалість тренування не повинна бути більше 1:00, а також необхідно поєднувати силові вправи з вправами на витривалість. Для підвищення ефективності силових тренувань слід пам’ятати про чотирьох принципах, на яких базуються всі тренувальні комплекси. Так, принцип напруги увазі, що для створення напруги в м’язах їх необхідно навантажувати вагою власного тіла, а також фіксованою або змінною навантаженням.

Принцип перевантаження передбачає постійне підвищення ваги, який необхідно підняти. Наступний принцип — принцип точкового ефекту, який свідчить, що прокачується тільки та м’яз, яку навантажують в даний момент, решта ж м’язи тіла залишаються без опрацювання. Якщо ж тривалий час не було тренувань, наприклад, 2 тижні, то всi результати губляться — це принцип втрати сили. Дуже важливо при використанні силових вправ дотримуватися правильне положення тіла і правильне дихання.

Це дозволить уникнути травм під час тренувань, а також забезпечить працюючі органи киснем в повній мірі.