Система СандоваСистема Сандова

Принцип системи Сандова

Система Сандова є однією зі складових сучасної методики по силовій підготовці. Євген Сандов випробував свою систему спочатку на самому собі. Вправи полягають у подоланні опору, який чинить власне тіло.

З початку він почав комбінувати вправи з малими, потім з середніми і великими по вазі гантелями. Завдяки своїй системі Сандов досяг гармонійне розвитку тіла, і деякі сучасники вважали його найсильнішою людиною на планеті. Євген Сандов розробив систему занять з малими гантелями, розділену на вікові категорії.
Він радить вправлятися щодня, найважливіше дотримуватися систематичність занять, правильне дихання і виконання вправ, а також радить обов’язково включати в заняття розслаблюючі вправи. В ході занять по системі Сандова вага гантелей збільшують таким чином: хлопчики дванадцяти-чотирнадцяти років — на двісті п’ятдесят грам після тридцяти днів занять; юнаки чотирнадцяти-вісімнадцяти років — на п’ятсот грам після тридцяти днів занять; понад вісімнадцять років — на один кілограм після тридцяти днів занять. Розроблені Сандовим таблиці мають три колонки. У першій перебувати порядковий номер вправ, у другій показано яка кількість повторень потрібно проводити одного і того ж вправи кожною рукою, третя колонка показує підвищення кількості повторень, тобто інтенсивність.

Наприклад, одна з вправ необхідно повторювати шість разів протягом шести днів. А на сьомий день дана вправу потрібно повторювати дев’ять разів поспіль. У тринадцятий день додається ще три повторення і в підсумку буде дванадцятеро повторень і т.д. Дані таблиці є орієнтовними, а взагалі допустимі різні комбінації.

Система Сандова — одна з форм фізичних навантажень, які можуть бути використані і сьогодні. Суттю даної системи є розроблений комплекс вправ з легкими по вазі гантелями, які розвивають мускулатуру і покращують роботу внутрішніх органів. А іншим складовим є щоденне напруження м’язів і сухожиль. Такі напруги роблять мускулатуру щільною і зміцнюють сухожилля. Євген Сандов займався боротьбою і виконував вправи зі штангою і важкими гантелями.

Так що своїм прикладом, він надихає молоде покоління, дивлячись на нього можна побачити, яких результатів можна домогтися, завдяки старанній праці і витримки. Адже всього можливо добитися, варто тільки захотіти.