Система Залізного СамсонаСистема Залізного Самсона

Знаменита система Залізного Самсона

Напевно, багато хто знає великого Залізного Самсона, такий сценічний псевдонім отримав російський силач Олександр Засс. Він опинився за кордоном під час першої світової війни і до смерті прожив емігрантом, працюючи в цирку. Його виступи вражали і дивували велика кількість сучасників.

Засс здійснював такі силові трюки, які ніхто не зміг повторити. Він піднімав і утримував в повітрі масивні предмети, скручував у вузли залізні прути, рвав ланцюги, згинав підкови, забивав долонями цвяхи у дерев’яну дошку, лежачи на двох стільців, клав на живіт металеву платформу, по якій били кувалдою, лягав під колеса вантажівки і носив коней. Крім цього, Самсон був відмінним борцем, але рівні йому суперники перебували рідко. Силові тренування для спортсмена були сенсом життя.
І він винайшов власну ізометричну систему Засса для розвитку сили, яка має назву сухожильная гімнастика. Суттю цієї системи є поділ тренувань не м’язів, а сухожиль і зв’язок, які прикріплюють м’язи до суглоба. Він мав значно скромними габаритами: зростання сто шістдесят вісім сантиметрів, а вага не перевищувала сімдесят і п’ять кілограм, завдяки сухожильной гімнастиці, Засс домігся видатних успіхів і довів своїм прикладом, що величезні м’язи не роблять людину сильною. Але суспільство хотіло бачити атлета з великими м’язами, що б бути впевненим, що трюки не брехня і йому довелося наростити мускулатуру за допомогою вправ з мішком.

Вправи системи Засса тим привабливі, що є простими й ефективні, а також в тому, що використовуються незвичайні снаряди, такі як металеві ланцюги з ручками і петлями для ніг. Ланцюги є візитною карткою великого Залізного Самсона. Суть вправ полягає в розтягуванні ланцюга в різних положеннях, воно повинно супроводжуватися спокійним диханням і концентрацією на навантаження тіла. Суть не в тому щоб порвати ланцюг, а в тому, що б створити тілесну хвилю від ніг до голови і ланцюг порветься сама. Система Засса і його сухожильная гімнастика є однією з найкращих ізометричних систем: так як вона забезпечує повну силове тренування і її не потрібно поєднувати з іншими видами навантажень.

Не дивлячись на це, в системі є вправи, які готують до силових трюкам і можна просто для загального фізичного розвитку. Як і будь-яка інша спортивна програма, система Засса вимагає спеціально розробленої індивідуальної таблиці, враховуючи цілі і фізичні можливості людини.