Сон і відновлення атлетаСон і відновлення атлета

Правильний сон і відновлення

Здоровий повноцінний сон є однією з невід’ємних складових успішного розвитку спортсмена. Під час здорового, нормального сну відбувається розслаблення всіх м’язів людського тіла, синтез поживних речовин, а так само ріст та відновлення клітин організму атлета. Доросла здорова людина повинна спати в добу не менше 7:00. Тривалість же сну культуриста, в силу того, що тренування з культуризму є самі по собі дуже трудомісткими, забирають багато сил, повинна становити не менше 8-9 годин на добу. Крім цього, під час циклу інтенсивних тренувань, бодибилдеру необхідний щоденний денний сон протягом 1-2 годин.

Недолік сну — це перший крок до перетренованості. Якщо ви доведете свій організм до стану перетренованості, то ні про які повноцінних тренуваннях і мови бути не може, зважаючи як фізичної, так і повної психологічної втоми організму культуриста.
Навіть у тому випадку, коли ви регулярно недосипаєте, але вам все одно здається, що ваше самопочуття і ваш організм ніяк не страждає від цього, зрештою, втома і недосипання накопичаться у вашому організмі і це дуже негативно відіб’ється на ваших успіхах в заняттях у атлетичному залі. Якщо ви постійно недосипаєте, ваш організм, врешті-решт, перестане справлятися з постійними навантаженнями, яким він піддається в процесі тренувань, у підсумку про прогрес у бодібілдингу ви можете забути до тих пір, поки повністю не відновите працездатність вашого організму. Якщо ви станете регулярно і досить спати, прокидатися вранці самостійно, без будильника, вранці відчувати себе свіжим і відпочилим, а не втомленим і розбитим, то поступово, через тижні, а то і місяці повноцінних тренувань і нормального відпочинку ваші успіхи в атлетичному залі стануть більш помітними. Спортсмен повинен спати

Для досягнення прогресу при заняттях культуризмом дуже важливо, щоб бодібілдер щодня відчував себе повністю відпочив і відновився. Тільки в цьому випадку ви зможете проводити тренування з повноцінною навантаженням, ваші тренувальні цикли збільшаться, і ви не будете витрачати свої сили та енергію даремно. Для створення нормальних передумов для постійного і повноцінного м’язового росту, краще поспати більше, ніж недоспати.

Постарайтеся лягти спати по раніше, причому обов’язково приблизно в один і той же час, для того, щоб налаштувати ваш внутрішній "будильник". Постарайтеся вставати не дуже рано. Домогтися цього досить просто.

Не потрібно засиджуватися вечорами біля телевізора, не затримуйтеся з друзями допізна, і ви завжди будете прокидатися самі. Звичайно, у кожної людини бувають часи, коли нормально виспатися ніяк не вдається. Потрапити деякий час, а коли умови вашого життя стануть стабільними, тоді вже висипайтеся, як слід.

І це відразу позитивно вплине на ваші успіхи в бодібілдингу. Особливо постарайтеся викроїти зайвий час для сну, коли тренувальний цикл ваших навантажень досягне максимуму.