Спорт та харчуванняСпорт та харчування

Як правильно харчуватися при заняттях спортом

Спортсмени і звичайні люди для нормального стану організму і міцного здоров’я, насамперед, повинні подбати про правильне і раціональному харчуванні, а для цього необхідно повністю розглянути свій спосіб життя, і якщо необхідно, то в корені його змінити. Спорт, харчування та здоровий сон — це запорука міцного здоров’я і душевної рівноваги. Про це можна дізнатися, прочитавши цю статтю, яка містить в собі багато корисної та пізнавальної інформації.

У людей, які активно займаються спортом, харчування має відповідати певним правилам. Якщо людина відвідує тренажерний зал або спортивну секцію, то він втрачає протягом тренування значну кількість енергії і їжа повинна допомогти відновити сили. Якщо в організмі є надлишок або дефіцит певних речовин, це може нашкодити на шляху до досягнення мети — залишатися струнким, здоровим і красивим.
Незбалансованість раціону може привести і до виснаження, і до появи небажаного зайвої ваги, що тільки віддалить від бажаного результату. Білкова їжа — необхідна умова для нормального функціонування м’язів. Білок або протеїн є «будівельним матеріалом» для всіх клітин, в тому числі і м’язових.

Отримати його можна з м’ясних і рибних продуктів. Обов’язково потрібно вживати достатню кількість вуглеводів, але нелегко засвоюваних, які містяться, наприклад, в тортики, цукерках і тістечках, а складних. Їх можна отримати з борошняних виробів, з пшениці твердих сортів і різних круп. Спорт харчування вимагає також досить насичене жирами, які не тільки служать джерелом енергії, але і допомагають засвоювати вітаміни груп А, Д, Е. Спорт харчування має бути дробовим, приймати їжу краще невеликими порціями по 4-5 разів на день.

Їжа повинна бути поживною, надавати сили і бадьорити. Рекомендується вживати на сніданок кисломолочні продукти, наприклад, йогурт або сир, а на обід макарони, рис з нежирним м’ясом (курка, індичка). У разі якщо можливість нормально повечеряти після роботи відсутній, а скоро потрібно йти на тренування, то в цьому випадку можна перекусити горіхами або сухофруктами. Розклад прийому їжі повинно бути складено так, щоб за півтора-2:00 перед тренуванням і через годину-півтори після неї нічого не їсти.

Краще, якщо за 2 години до заняття спожити білкову їжу, а за годину — углеводистую. Після занять можна повечеряти овочами, м’ясом або рибою, тільки не жирними і не гострими. Правильний режим харчування і підбір раціону разом з фізичними навантаженнями дозволять дуже скоро домогтися видимих ​​результатів.