Спортивна гімнастикаСпортивна гімнастика

Спортивна гімнастика — красивий і видовищний вид спорту

Гімнастичні вправи були частиною системи фізичного виховання ще в давнину. Греки готували за допомогою гімнастики свою молодь до участі в Олімпійських іграх. І в даний час спортивна гімнастика — це олімпійський вид спорту.
У комплекс вправ зі спортивної гімнастики входять вправи на гімнастичних снарядах, а також вільні вправи і опорні стрибки. Сучасна програма гімнастики для жінок включає заняття на брусах і колоді, для чоловіків — вправи на кільцях, коні, паралельних брусах і поперечині. Для обох категорій підходять вільні вправи і опорні стрибки. Вільні вправи — це вправи на спеціальному килимі (12х12 м), які виконуються протягом 90 секунд жінками і 75 секунд — чоловіками. Тільки жіночі вільні вправи виконуються з музичним супроводом.

У вільні вправи входять сальто, перекиди, шпагати, стійки на руках, а також акробатичні зв’язки, які складаються з серії стрибків і кульбітів. Опорний стрибок увазі, що спортсмен розбігається і відштовхується від спеціального трампліна, після чого здійснює стрибок з максимальною кількістю фігур в повітрі, а також відштовхується від додаткового снаряда (наприклад, коня). Враховується також правильно виконане приземлення. Виступ на колоді (жіночий вид вправ) включає в себе три основних етапи: підйом, власне виступ і завершення — зіскок. Виступ має включати в себе стрибки, повороти та інші акробатичні елементи.

Вправи на кільцях (чоловічий вид вправ) складаються з статичних та динамічних елементів. Сюди входять обертів, викрутивши і підйоми. Ця вправа вважається найбільш трудомістким серед всіх занять спортивною гімнастикою.

Заняття цим видом спорту не тільки зміцнюють м’язи, але і роблять зв’язки більш еластичними. Завдяки спортивної гімнастики можна отримати струнку і м’язисту фігуру, поліпшити поставу, а також підготувати своє тіло до більш сильним фізичним навантаженням.