Спортивне харчування для дівчатСпортивне харчування для дівчат

Особливості спортивного харчування дівчат

Раніше всі були впевнені, що спортивне харчування для дівчат просто недоречно і призначене тільки для чоловіків. Проте становище останнім часом значно змінилося, адже жінки в спорті вже встигли зайняти цілком істотне місце. У зв’язку з цим, з’явилися нові запити, які і намагаються задовольнити виробники різних спортивних добавок.

Сьогодні спостерігається ситуація, коли багато хто все ще продовжують боятися «хімії», проте її популярність продовжує зростати. У зв’язку з тим, що жіночий організм істотно відрізняється від чоловічого, спортивне харчування для дівчат також має складатися з дещо інших компонентів, а також відрізнятися за дозуванні. Та й далеко не всі добавки, використовувані чоловіками, користуються такою ж популярністю серед представниць слабкої статі. Це все пояснюється тим, що цілі силових тренувань дещо відрізняються.
Більш докладно зупинимося на найбільш ефективних і популярних варіантах безпосередньо для дівчат. Протеїни або просто білок, який є найбільш затребуваним, адже він — основний будівельний матеріал. Основна причина його прийому — набір м’язової маси або ж твори заміни такої існуючу жирову. Якщо метою є саме перше положення, то подібні коктейлі потрібно вживати перед тренуванням, якщо друге — замість одного з прийомів їжі.

Також бувають такі випадки, коли протеїни використовуються як додатковий засіб до схуднення, тоді є необхідність в істотному скороченні іншого поживного раціону. Амінокислоти володіють подібними властивостями, що і протеїни, однак для жінок вони не настільки важливі, адже якнайшвидше відновлення м’язової тканини для них не таке значуще. А от вітаміни в спортивному харчуванні для дівчат просто необхідні.

Це пов’язано з тим, що при отриманні фізичних навантажень, жіночий організм витрачає більшу кількість корисних речовин, ніж здатний синтезувати самостійно. Варто відзначити, що замінювати спеціальні спортивні вітаміни на аптечні — немає сенсу, адже останнє не здатні покрити всі витрати, та і їх склад дещо відрізняється. Найбільш актуальною добавкою для жінок є жіросжігателі, вельми сприяють швидшому розщепленню жирових покладів, з які організм не поспішає розлучатися. Але, приймати їх слід тільки після ради з лікарем і тренером, а купувати тільки в перевірених магазинах і у відомих фірм-виробників.

Це пов’язано з тим, що через високу популярності часто зустрічаються підробки, здатні принести шкоду. Якщо поговорити про добавках, про які жінкам варто відмовитися, то до них відносяться гейнери, анаболіки і креатин, якщо, звичайно, дівчина не планує займатися бодібілдінгом професійно, але це абсолютно інша розмова.