Спортивне харчування для набору м’язової масиСпортивне харчування для набору м'язової маси

Важливими моментами тренувань у спортзалі є виконання всіх необхідних вправ, дотримання правильної техніки, строге проходження тренувальній програмі, дисциплінованість і виключення будь-яких компромісів щодо тренувального процесу і спортивного харчування. Крім того, професійні культуристи пам’ятають про цінності тренувального щоденника, в який вони записують кількість виконаних підходів і повторів, кожен грам білка і вуглеводів, що надійшли в організм. Це важливо, тому що спортивному харчуванню для набору м’язової маси варто приділяти не менше серйозний підхід, ніж тренувань. Однак при цьому трапляється так, що дотримуючи всі основні правила, спортсмену все одно доводиться випробувати уповільнення прогресу, а іноді — навіть наступ регресу.
Це є свідченням того, що приходить час застосування додаткового імпульсу в особі правильного регулювання системи спортивного харчування. Наріжним каменем будь-якої спортивної дієти є сироватковий протеїн. Для нього характерна легкозасвоювані, зручність, ефективність.

Ті, хто має намір збільшити м’язову масу, повинні знати, що саме протеїн є обов’язковим і основним продуктом при заняттях спортом. Препарати протеїну можуть стати незамінними при недоліку часу на повноцінний прийом їжі. Саме сироватковий протеїн є найбільш оптимальним способом наповнити власні м’язи нутриентами і надати їм силу для м’язового розвитку в той момент, коли це їм буде необхідно. Варто пам’ятати, що ефект від сироваткового протеїну можна відчути тільки в тому випадку, якщо приймати його в строго певний час в певному дозуванні.

Ще одним важливим видом спортивного харчування для набору м’язової маси вважається креатин — досить популярний і ефективний нутриент. Досягаючи м’язової тканини, креатин перетворюється в креатинфосфат, виступаючий в ролі основного джерела енергії в момент м’язових скорочень. Приймаючи цей препарат, спортсмен може гарантовано завантажити свої м’язи енергетичним субстратом. Крім цього, є в креатину ще одна функція — гидратирующий ефект, що дозволяє притягувати воду до волокон м’язів, завдяки чому створюється анаболическая середу, в якій, у свою чергу, відбувається синтез протеїну. Другим джерелом білка в списку спортивного харчування для набору м’язової маси є казеїн.

Він відноситься до повільним протеїнам у зв’язку з тим, що поступово, а головне стабільно, може вступати у м’язову тканину. З його допомогою м’язи можуть отримувати необхідну підживлення протягом великого періоду часу. Він стане в нагоді в ті моменти, коли стоїть необхідність в тривалому притоці нутрієнтів.