Спортивне харчування для росту м’язівСпортивне харчування для росту м'язів

Що потрібно знати про спортивне харчування для росту м’язів

Відвідуючи будь-спортивний магазин, можна побачити величезну кількість спортивного харчування для росту м’язів, спалювання жиру і відновлення організму після виснажливих тренувань. Найчастіше, ці добавки можуть принести належний результат, однак, це може наступити тільки із застосуванням комплексного підходу, який передбачає виконання регулярних тренувань, вживання правильної їжі, виділення необхідного часу на відпочинок. Крім того, приймаючи рішення про використання харчових добавок, потрібно розуміти, що багато їх різновиди підходять далеко не кожному атлетові. При цьому можна виділити ряд препаратів, які за весь час їх існування показали найкращу ефективність і позитивний результат. Одним із засобів спортивного харчування для росту м’язів є креатин.
Ця речовина утворюється в м’язових клітинах. У дієтології цей, так званий природний метаболіт, представлений у вигляді моногідрату креатину. Його застосування спрямоване для виробництва і модуляції клітинної енергії. До числа основних переваг креатину можна віднести наступні: стимуляція розвитку сухих м’язових волокон; більш прискорені темпи відновлення після тренувань; збільшення обсягів м’язових клітин; посилення процесу синтезування глікогену.

Найчастіше бодібілдери віддають перевагу креатину в той час, коли вони тренуються з великими вагами. Примітно те, що припинити використання цієї харчової добавки можна в будь-який момент, оскільки людський організм здатний самостійно її відтворювати. Через 3-4 тижні після закінчення прийому креатину, його рівень в тілі атлета повертається до колишніх норм.

Бета-аланін — ще один засіб спортивного харчування для росту м’язів, замінима амінокислота, здатна утворюватися самостійно в нашому організмі. Вона може надходити з їжею, яка багата на білок. Бета-аланін підсилює вироблення в організмі карнозину, услід за чим відбувається підвищення швидкості росту м’язової тканини.

Зростаюче надходження бета-аланіну за допомогою добавки сприяє збільшенню за 4 тижні рівня карнозину більше ніж на 60%. Наявність підвищеного рівня карнозину є дуже необхідним моментом під час фізичних навантажень, оскільки, в іншому випадку, посилюється втома, працездатність і блокується нервова активність, що означає нездатність м’язів виконувати ті функції, які від них потрібні в конкретний момент.