Спортивне харчування форумСпортивне харчування форум

Навіщо і кому потрібно спортивне харчування?

Спортивне харчування фахівці рекомендують приймати навіть людям, які просто прагнуть тримати своє тіло в тонусі, бажають схуднути. Численні дослідження з давніх часів вивчають вплив різних препаратів на людський організм. Спортсмени щодня отримують колосальні навантаження. Добова потреба в калоріях зростає в два-три рази, в порівнянні з тими, хто не веде спортивний спосіб життя. Для того, щоб заповнити запаси енергії, потрібно збільшити кількість споживаної їжі.
Але, разом з важливими протеїнами і амінокислотами, в організм потрапляють жири, вуглеводи, які здатні перетворюватися на жирову тканину. Сьогодні на форумах про спортивне харчування все більше позитивних відгуків. Саме спеціалізовані добавки покликані заповнювати запаси енергії, при цьому не збільшуючи кількість споживаної їжі і позбавляючи спортсмена від надмірного вживання вуглеводів. Спеціалізовані добавки поповнюють запаси корисних речовин в організмі, а також покращують роботу внутрішніх систем. Удосконалюючи своє тіло пам’ятайте, що наполовину ваші результати будуть залежати від збалансованого харчування.

Проте в цьому питанні теж потрібно бути гранично обережним. Повністю замінювати натуральну їжу добавками строго заборонено. Важливо просто дотримувати баланс амінокислот, жирів, мінералів, вітамінів. Амінокислоти є будівельним матеріалом, який використовується організмом для вироблення гормонів, зростання, відновлення і зміцнення. Серед розмаїття речовин виділяють істотні (ті, які не синтезуються організмом) і несуттєві.

На форумах про спортивному харчуванні багато говорять, що отримати ці незамінні речовини можна з яєць, молока, риби і м’яса. Однак не у всіх є час, необхідний для складання повноцінного і збалансованого харчування. Саме таким зайнятим і спортивним людям підходять спеціалізовані харчові добавки, які містять повний комплекс корисних амінокислот, вітамінів та інших речовин. У харчуванні роль жирів і вуглеводів також велика. Добова норма вуглеводів повинна складати 50-60% від раціону.

Багато користувачів форумів про спортивне харчування кажуть, що в організмі спортсмена повинні бути протеїни у величезних кількостях. Білки є будівельним матеріалом для організму і м’язів. Також вони можуть бути використані в якості джерела енергії.

Однак накопичити білок організм не може, весь надлишковий запас речовини перетворюється в жир. Забувати про необхідність збагачення організму вітамінами і мінералами не варто. Внаслідок навантажень і нестачі певних елементів, можуть відбутися збої в роботі організму.

Як підсумок можна сказати, що спортивне харчування необхідно атлетам для підтримки організму, росту м’язової маси, створення рельєфу і зміцнення здоров’я. Але, зловживати спеціалізованими добавками не можна.