Спортивне харчування і настрійСпортивне харчування і настрій

Харчування і настрій спортсмена

Чи може спортивне харчування піднімати настрій? Невже емоції людини можуть бути пов’язані з прийомом в їжу певного набору продуктів харчування? Виявляється, що харчування насправді робить значний вплив на те, як людина себе відчуває і які емоції він відчуває. Таким чином, можна стверджувати, що спортивне харчування та стан високої працездатності та результативності діяльності і, звичайно, відчуття щастя знаходяться в тісному взаємозв’язку.
Невже це правда?! Звучить фантастично! Скептики не забаряться сказати, що не можна ж все, що важливо для людини в житті зводити елементарно до харчування. Звичайно, почасти вони праві — справа в тому, що спортивне харчування не є склепінням елементарних правил харчування.

Харчування, а особливо спеціально організована його форма — досить складна система впливу на організм. При його організації обов’язково слід враховувати індивідуальні особливості організму і стежити за наслідками. І, звичайно ж, обов’язково треба робити правильні висновки.

Велику допомогу при організації процесу, при якому спортивне харчування може надати дієву допомогу може надати регулярний контроль фізичного самопочуття і своєчасне проходження обстеження у лікарів.

Важливий вплив на настрій несуть амінокислоти, особливо триптофан, який піднімає рівень гормону "щастя" серотоніну. При цьому гормональне виділення стимулюється самим організмом, а не готовим гормоном, тому негативних наслідків прийому амінокислоти не мають.

А як же настрій? Чи можна його підняти, якщо харчуватися правильно? Посудіть самі, якщо організм отримує необхідні речовини, що дозволяють йому підтримувати прекрасне фізичне самопочуття, то настрій при цьому не може бути зниженим.

Люди часто забувають, що дуже багато чого в них функціонує виключно за законами природи. Часто можна чути скарги, що для занять спортом немає часу і сил. А для того, щоб організувати спортивне харчування недостатньо часу і фінансових коштів.

Однак якщо підійти до спортивних занять та організації відповідного харчування з повною відповідальністю, то, швидше за все, не тільки настрій, але життя почне налагоджуватися.