Спортивне харчування креатин



Спортивне харчування креатин

Характерні риси такого виду спортивного харчування, як креатин

Усі харчові спортивні добавки діляться на кілька основних частин: креатин, протеїн, амінокислоти, замінники їжі, неспецифічні трав’яні препарати, спеціальні продукти і т.д. Такий засіб спортивного харчування, як креатин, є незамінним, натуральним природним речовиною, яка присутня в людських м’язах і тварин. Він потрібен для організації енергообміну, м’язового руху і, в принципі, для людського існування. Наш організм може його синтезувати з 3-х амінокислот: аргініновая, гліціновая і метіоніну. Креатин може утворюватися в нирках, підшлунковій залозі та печінці, після чого кров’ю доставляється в м’язи.




Головними завданнями креатину в бодібілдингу та силових видах спорту є підвищення досягнень і збільшення м’язової маси. Йому відводиться основна роль у процесі м’язових скорочень і синтезу енергії. Продуктами, які найбільше багаті на креатин, є м’ясо і риба, причому найкраще вживати саме червоне м’ясо. У рослинних продуктах креатину дуже мало.

Для того, щоб креатин міг дати максимальний ефект, найкраще його використовувати в комплексі з вуглеводами. Крім цього, варто відзначити, що такий засіб спортивного харчування, як креатин є, свого роду, проміжною ланкою енергоресурсів. Так, він бере участь у ресинтезі енергетичних запасів організму (АТР). У підсумку, креатин здатний підвищити енергію, витривалість і силу, услід за чим настає прогрес.

Від того, наскільки багато буде в організмі перебувати креатину, залежить те, яких успіхів зможе досягти атлет. Після того, як спортсмен прийме креатин, надбавка у силі збільшується на 25%. Збільшення м’язової тканини відбувається завдяки тому, що креатин бере участь у затримці води всередині клітин м’язової тканини, за рахунок чого вони можуть збільшуватися. Слідом за цим настає поліпшення м’язового тонусу, а значить — стає на порядок легше їх тренувати.

Найкраще вживати засіб спортивного харчування креатин в ті моменти, коли м’язи готові його приймати у великих кількостях, тобто при найвищому рівні інсуліну. А це трапляється в наступних ситуаціях: після солодкої їжі, сну, або через 30-60 хв після тренування. Дуже часто Креатинові продукти можуть пропонуватися з додаванням виноградного цукру.

Завдяки йому відбувається інсулінова струс організму, а потім вже прискорюється процес поглинання креатину м’язовими волокнами. Така комбінація може стати незамінною для тих, хто має намір швидко підвищити м’язову масу.