Спортивне харчування на масуСпортивне харчування на масу

Якою має бути програма спортивного харчування на масу

Стати володарем необхідної кількості сухої м’язової маси мріє чи не кожна людина, яка займається з обтяженнями. Правильне харчування під час тренувань у бодібілдингу є запорукою прискорення метаболізму та радикальної зміни вашого силуету. Успіхів можна досягти навіть без дієти, але, при цьому, більшість спроб з тріском провалюються, якщо спортсменом керує тільки бажання набрати хоча б мінімальну м’язову масу. Так відбувається тому, що мало хто усвідомлює той факт, що спортивне харчування на масу здатне дати максимальний ефект за цілком прийнятний термін. Причиною недовіри спортивної дієти є, найчастіше, відсутність правильного і науково-обґрунтованого плану харчування, який здатний підтримувати зростання м’язів в тому руслі, яке задається безпосередньо фізичними вправами.
М’язам обов’язково необхідно паливо. У зв’язку з цим, основною особливістю програм спортивного харчування на масу (анаболітіческіе програми) — це забезпечення організму атлета підвищеною кількістю калорій. Справа в тому, що створення м’язової тканини необхідних розмірів — вимагає енергії, і надати її нашому організму можна у вигляді екстра-калорій. При цьому дуже важливо пам’ятати про правильне і якісному їх вживанні, інакше отримати необхідний результат не вдасться.

Трьома основними компонентами програми спортивного харчування на масу є білки, вуглеводи і жири. Це, свого роду, корисні копалини, які добувати доводиться з їжі. Однак не завжди це вдається зробити легко чи вчасно, а, найчастіше, просто незручно і втомлює. У зв’язку з цим і були розроблені різні спортивні харчові добавки, які визнані полегшити життя сучасним атлетам. Це є дуже хорошим способом отримати всі необхідні мікроелементи без остраху пропустити черговий прийом їжі.

І все ж варто розуміти, що повністю замінювати їжу спортивним харчуванням не можна, оскільки наш організм, а точніше ШКТ, не зможе повністю до неї адаптуватися. Справа в тому, що в більшості випадків харчові добавки містять у собі недостатня кількість клітковини, яка просто необхідна для правильного травного процесу. Ще одним важливим елементом в програмі спортивного харчування на масу є креатин і глютамін. Кілограм біфштекса містить в собі приблизно 5 г креатину, здатного брати участь у виробленні енергії при заняттях з великими вагами. Тому креатин у вигляді препаратів спортивного харчування є зручним способом поставляти до вашим м’язам необхідну кількість палива, при цьому відпадає необхідність поглинати кілограми м’яса.

У свою чергу, глютамин сприяє відновленню м’язової тканини для синтезу білка під час стресових, важких тренувань. Для запобігання розпаду тканин м’язів потрібно вживати в день 15-20 г глютамина.