Спортивне харчування протеїнСпортивне харчування протеїн

Роль протеїну в спортивному харчуванні

Протеїн або концентрат білка випускається зазвичай у вигляді порошку. Для людини протеїн вважається важливим джерелом амінокислот, які є будівельним матеріалом для клітин білка. Саме тому якісний протеїн для спортсмена є запорукою зростання м’язової маси. У ході інтенсивних навантажень, особливо при заняттях бодібілдінгом, організм потребує підвищеної кількості протеїну, який отримати зі звичною їжею просто неможливо. Саме цей факт є причиною того, що в спортивному харчуванні протеїн є незамінною добавкою для повноцінного відновлення і розвитку організму.
Однак слід зазначити, що виключати з раціону білкові продукти категорично заборонено. Вченими доведено, що повноцінне засвоєння протеїну можливо при наявності в організмі достатньої кількості вуглеводів. Є навіть формула, яка визначає співвідношення корисних речовин, здатне повноцінно підтримувати роботу метаболічних процесів.

Добовий раціон повинен виглядати так: 30% — протеїни, 10% — рослинні жири, 60% — вуглеводи. Але, як говорилося раніше, отримати це співвідношення зі звичними продуктами харчування майже неможливо. Більшість атлетів включає в щоденний раціон гейнери і протеїни, щоб забезпечити організм максимальним числом корисних речовин. Більшість скептиків помилково асоціює протеїни зі стероїдами, хімічними добавками або допінгом.

Протеїни — це спеціалізовані натуральні білкові суміші, збалансовані за змістом амінокислот. Також в порошкових добавках містяться речовини, які прискорюють засвоєння білка. У спортивному харчуванні протеїн безпечніше сухого молока або сухої дитячої суміші для харчування. Найчастіше негативні відгуки про добавках надходять від людей, які не мають до спорту ніякого відношення. Спортивне харчування стає небезпечним лише при неправильному чи безконтрольному його вживанні.

Запам’ятайте: протеїни лише доповнюють основний раціон, а не замінюють його. Протеїнові суміші за допомогою спеціальних технологічних процесів отримують з продуктів натурального походження. Інше питання, що недобросовісні виробники можуть хитрувати і додавати в них різні хімічні домішки. Тому питання вибору і покупки спортивного харчування слід приділити особливу увагу.

Придбати будь спортивне харчування та протеїн можна в спеціалізованій торговельній точці або мережі інтернет. Однак пам’ятайте, що в цьому питанні краще звернутися до професіоналів.