Спортивне харчування в домашніх умовахСпортивне харчування в домашніх умовах

Ключові основи спортивне харчування в домашніх умовах

Всі бодібілдери, як початківці, так і вже володіють певним стажем, неухильно стежать за власним живильним раціонів, адже він, на відміну від харчування простих людей, повинен містити підвищену кількість білків і знижений жирів. Крім звичайних продуктів, обов’язковим є використання спеціальних добавок, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Однак багато віддають переваги спортивному харчуванню в домашніх умовах, іншими словами, приготовленого самостійно. На перший погляд подібне здається чимось неймовірно складним і нездійсненним, проте, якщо розібратися більш ретельно і детально, то стане зрозуміло, що для приготування таких «страв» будинку потрібно мінімум сил і часу.
Розберемося більш докладно. Спортивне харчування в домашніх умовах являє собою вживання різних білково-вуглеводних і білкових коктейлів. Для реалізації подібного завдання варто купити блендер, який є основною кухонною технікою для такої справи. Що стосується інгредієнтів, дозволених до використання, то ними можуть бути наступні:? Один банан, 300 гр. молока, одна ст. л. меду. ? 250 молока, 1 ложка цукру, два банани і два яєчних білка. ? Яблуко без шкірки, банан, їдальня ложечка цукру, молока (300 мл). ? Яєчний білок, ложка варення або фруктового сиропу, 250 мл молока. ? Банан, сир (100 гр.), Молоко (250 мл). ? Дві ложки вершків, ложка меду, 250 мл молока, банан. Щодо правил приготування, то вони надзвичайно прості: вибрані інгредієнти поміщаються в блендер і якісно збиваються в однорідну масу.

Пити такі суміші необхідно свіжоприготовленими, а їх зберігання категорично забороняється, саме тому готувати додаткові порції «на майбутнє» не варто, користі в них не буде. Набагато складніше дотримуватися спортивне харчування в домашніх умовах, якщо немає блендера. У такому випадку, подрібнення необхідно проводити за допомогою використання дрібної терки, а перемішування — виделкою або ж віночком.

Якщо говорити про час, який є найбільш оптимальним для прийому таких коктейлів, то ним вважається період за годину-півтора перед тренуванням. У такому випадку вони будуть сприяти насиченню, наповненню шлунка перед навантаженнями, а також служити в якості підгодівлі для м’язів. Що стосується продуктів, які слід вибирати для приготування спортивного харчування в домашніх умовах, то віддавати перевагу варто тільки якісним і свіжим.

Так, молоко, що є основою будь-якого домашнього коктейлю, то його жирність повинна бути в межах 2 — 2,5%. Однак існують люди, організм яких попросту не сприймає лактозу, в такому випадку готувати напій можна на основі фруктових соків. При виборі сиру, краще купувати знежирений, адже його основна роль — поставка вуглеводів і білків, а ніяк не жирів.

Якщо немає можливості випити коктейль перед заняттями, то можна з’їсти два банани.