Спортивне харчування відгукиСпортивне харчування відгуки

Спортивне харчування: чи є причини його побоюватися?

Спортивне харчування — це група продуктів натурального походження, які використовуються в сучасному спорті культуристами й бодибилдерами. Це спеціальні добавки, які повноцінно забезпечують потреби організму спортсмена. Спортивне харчування містить протеїни, амінокислоти, а також складні суміші вуглеводів і білків. Часто необізнані люди плутають цю групу добавок з анаболічними стероїдами. Можливо, це і є причиною виникнення негативних відгуків про спортивному харчуванні.

Помилково багато хто вважає, що спортивні добавки — це шкідлива хімія, що в них немає навіть краплі натуральних компонентів. Фактично спортивне харчування повністю включає в себе натуральні продукти, з яких за допомогою спеціальних технологічних процесів видалені зайві компоненти. З молочних продуктів, наприклад, таким чином видаляють вуглеводи і жири. Після чого виходить сироватковий протеїн.
Відомо, що організмом швидко витрачаються деякі життєво важливі компоненти в ході інтенсивних тренувань. Їх запаси поповнювати потрібно регулярно, щоб дати організму можливість повноцінно відновити сили після занять спортом. Саме спортивне харчування дозволяє наситити організм амінокислотами, протеїнами та іншими необхідними компонентами. Багато хто вважає, що спортивне харчування погано впливає на функціонування системи травлення.

Це частково так, але проблема стосується тих спортсменів, які зловживають даними добавками. Спортивне харчування лише має доповнювати щоденний раціон. На думку багатьох, спортсмен, який активно працює над рельєфом і нарощуванням м’язової маси, цілком може обійтися без всяких добавок — достатньо лише доповнити харчування білковими продуктами (м’ясо, яйця, горіхи, молочні продукти і т.д.). Цей відгук про спортивному харчуванні просто міф.

Будь білкові продукти, крім самого протеїну, багаті жирами і вуглеводами. Це означає, що, збільшивши їх кількість в раціоні, спортсмен додатково збільшує споживання елементів, які в подальшому перетворюються в жирову тканину. Спортивне харчування, завдяки технології виробництва, містить білок в чистому вигляді без різних додаткових компонентів. З недавніх пір число людей, які позитивно ставляться до спортивних добавкам, зростає. У їх число входять також і провідні медики.

Професійні тренери і спортивні лікарі стверджують, що деякі доповнення до раціону спортсмена просто вкрай необхідні. Найправильніший і позитивний відгук про спортивному харчуванні говорить про те, що воно допомагає організму спортсмена відновитися після активних тренувань. Як підсумок можна сказати тільки одне: ті, хто приймає добавки в помірних кількостях, не зловживаючи ними, надають величезну допомогу організму.