Спортивні травми в пауерліфтингуСпортивні травми в пауерліфтингу
Пауерліфтинг травми
Такий вид спорту як пауерліфтинг припускає під собою величезні силові навантаження на хребет і кінцівки. Якщо у вас з дитинства не найздоровіші показники кістково-м’язової маси, дуже задумайтеся перед тим, як йти в цей вид спорту, а вже тим більше боротися за звання кмс з пауерліфтингу.

Найперше, що страждає при непомірному занятті цим видом спорту, це хребет і сідничний нерв. Давайте заглибимося, як же це відбувається? Сідничний нерв — найпотужніший і великий нерв в людському організмі.

Оскільки цей нерв утворюється від спинномозкових нервів, які відходять від крижових хребтів, то будь-які травми попереку або крижів завжди травмують сідничний нерв. Є кілька типів положень при тренуваннях з пауерліфтингу, які при занадто швидкому нарощуванні навантажень може призвести до травми: це нерухоме положення зі штангою над грудьми на випрямлених руках, положення зі штангою опущеними вниз руками й плечима, відведеними назад, нерухоме положення зі штангою на плечах. Найнебезпечніші для сідничного нерва — це вправи, пов’язані тяжкості в позі з нахилом тулуба вперед. Крім цього, не менш небезпечний підйом занадто великого вантажу і перевиконання техніки виконання вправ для поперекового відділу. КМС і травми
Статистика травм За статистикою, пошкодження хребту завдають не великі важкі травми, а мікротравми, які на перший погляд непомітні, і кмс з пауерліфтингу не надають їм особливого значення. Згодом вони стають причинами появи мікротріщин на міжхребцевих дисках, а це порушує кровообіг. Через час пошкоджені диски перестають повноцінно виконувати свою функцію, через що починає травмуватися сам хребет. Дуже часто розплющені диски випадають за хребетний стовп і ушкоджують спинномозковий нерв. Нераціональні навантаження на спинномозкову область призводить до травм не тільки на рівні хребта, але і до пошкоджень сідничного нерва.

Дуже часто невеликі травми утворюються в місці, де м’язи переходять в сухожилля або в місці з’єднання сухожилля і кістки. Для того щоб уникнути подібних травм при заняттях пауерліфтингом, а особливо це стосується тих, хто хоче стати кмс з пауерліфтингу, необхідний контроль кваліфікованого тренера, який навчить, як управляти навантаженнями, коли можна їх можна нарощувати, щоб м’язи спини встигали збільшувати свою потужність і утримувати хребет у правильному положенні. Досвідчений тренер встановлює для своїх підопічних певні навантаження відповідно до їх віком, вагою, харчуванням, частоти та інтенсивності тренувань.

..ще зі SportMashina.com: Спортивні травми
Як уникнути травм рук
Профілактика спортивних травм

Пам’ятайте також, що уникнути серйозних травм дозволяє також і якісна тривала розминка, яка сприяє розігріву і розтягування м’язів. Пауерліфтинг — дуже складний вид спорту, який може призвести до найсерйозніших наслідків і виникнення сильних довічних болів в області сідничного нерва. Далеко не кожен організм здатний витримати навантаження, які передбачає цей вид спорту.

Небезпечний жим в пауерліфтингу

Будьте уважні при роботі з великими вагами, навіть якщо ви страхуєте спортсмена.