СпортзалСпортзал

Види і функціональні особливості пристрою спортзалів

Спортзал є найважливішим спорудою для спортсмена, особливо в зимовий період, коли повністю відсутня можливість займатися на свіжому повітрі. Варто відзначити, що існує величезна кількість різноманітних спортивних залів, проте всі їх можна звести до двох груп: для окремих видів спорту і багатофункціональні. Крім цього, вони діляться на підвиди у власних групах. Так, до перших належать: • Спортивні манежі (легкоатлетичні) — це споруда, що призначаються для занять легкою атлетикою. • Басейни. • Криті арени — зали для гри до командні види спорту (волейбол, баскетбол, футбол, мініфутбол, хокей та ін.) Також включені в категорію можна віднести зали для боротьби та боксу. • Спортзали для занять атлетичною спортом — тренажеркі. • Тіри. • Тенісні корти. • Танцювальні зали. У такому розмаїтті досить складно розібратися і вибрати такий зал, який би найкраще підійшов певній людині.
Для цього необхідно для початку розібратися в собі, а саме вибрати найбільш підходящий вид спорту, а після — це територіальне розташування необхідного приміщення. Однак не варто поспішати, адже перед остаточним вибором потрібно відвідати всі тренувальні зали, розміщені у відносній близькості. Тільки це допоможе визначити чистоту їх приміщення, наявність медпрацівника, професійного тренера, габарити приміщення, вентиляція, стан душовою і кабінок для перевдягання і ін. Для новачків ще потрібно чітко усвідомити основні правила поведінки в спортзалі, а також ставлення в самому приміщенню і спортивному інвентарю. Так, для тренувань повинна бути спеціальна змінна форма та взуття, а що стосується інвентарю, то дбайливе ставлення до нього продовжить термін його служби.

Що стосується культури спілкування, то необхідно стежити, щоб особиста поведінка не заважало заняттям інших людей, якщо є питання, то здавати їх можна тільки у хвилини відпочинку іншого спортсмена, а не тоді, коли той виконує вправи. Всі спортивні снаряди мають своє місце, тому після їх використання повернути їх потрібно саме туди, а не залишати під ногами (особливо це правило важливе для тренажерок, адже всі люди володіють різною силою і, скажімо, наявність важких балонів на штанзі не дозволить позайматися з її допомогою тендітній дівчині). І найголовніше, стежте за чистотою, адже чисто насправді адже не там, де постійно прибирають (що в хорошому спортзалі просто обов’язкова умова), а там, де не розкидають сміття.