Спортзал цеСпортзал - це

Що собою являє правильний сучасний спортзал?

Спортзал — це велике приміщення, обладнане спеціальним чином необхідним інвентарем та призначене для проведення різноманітних спортивних заходів, ігор, фізичної культури або простого заняття спортом. Варто відзначити, що такі приміщення є майже в кожній школі, а також інших навчальних закладах по всьому світу. Обладнати їх можуть і стаціонарними і спеціальними розбірними снарядами, які з легкістю дозволяють виробляти трансформацію приміщення в баскетбольну або ж волейбольний майданчик. Якщо зазирнути в історію, то стає ясно, що вперше спортивні зали з’явилися ще в дев’ятнадцятому столітті в США та Німеччині.
Що стосується першої країни, то подібна подія відбулася в 50-х рр. у містах Нью-Йорк, Цинциннаті і Сент-Луїс. На початку свого виникнення їх будівництвом займалися виключно спортивні організації, а от після популяризації фізкультурних занять, до останніх приєдналися й навчальні установи, в більшості, школи. Що стосується причини виникнення таких приміщень, то це пов’язано з кліматичними умовами, які не дозволяють круглий рік займатися на вулиці. Саме тому перші спортзали — це просто великі приміщення, які внутрішнім оздобленням нагадували звичайні вуличні майданчики.

І тільки з початком двадцятого століття в спеціалізованих спортзалах стали встановлювати різноманітні тренажери, розроблені спеціально для культуристів. Що стосується їх установки, то вона здійснювалася виключно стаціонарно. Основним зручністю подібних тренажерних комплексів та окремих конструкцій було те, що при їх використанні навантаження припадала на певну м’язову групу. Наступною хвилею розвитку подібних приміщень стала друга половина минулого століття, коли основний ухил робився на аеробні заняття.

У даний час спортзал — це велике скупчення різних агрегатів, які імітували біг, велосипедну їзду, ходьбу на лижах. Також цей період характеризується цілковитою непристосованістю до колективних занять, що відбувається через маленьких обсягів приміщення і надмірної його наповненістю спортивними снарядами. Сучасні спортивні зали настільки різноманітні, що здатні задовольнити завищені запити за якістю устаткування і специфіці спрямованості.

Не останнє місце в цьому переліку відводиться і шкільним спортивним приміщень, вимоги до яких щорічно підвищується, адже здоров’я і гармонійний психофізіологічний стан підростаючого покоління досить важливо.