Спортзал і дієтаСпортзал і дієта

Особливості суміщення правильної дієти з тренуваннями в спортзалі

Більшість з нас, відвідуючи спортзали, фітнес клуби, басейни для підтримки здорового способу життя, часто дивуються, чому ж фігура продовжує раніше залишатися далеко від стрункого ідеалу. Причина цьому достатньо проста — не відбувається суміщення занять у спортзалі з дієтою, підлаштований під потреби організму в період інтенсивних навантажень. Для стрункості фігури часом недостатньо виконання одних лише вправ, навіть якщо вони будуть правильно підібрані. В принципі, сьогодні вже не повинно бути новиною те, що спорт увазі єдність декількох факторів, серед яких знаходяться регулярні тренування, не менш регулярний і послідовний відпочинок і, звичайно ж, раціональне харчування.
Тільки так, застосовуючи ці три важливих фактора в своєму спортивному тренінгу, ви зможете досягти необхідних результатів в незалежності від того, хочете схуднути, або набрати м’язову масу. Спортзал і дієта — це одне ціле. Однак, перед тим, як приступити до реалізації своєї спортивної програми (до речі, ще один важливий фактор спортивних тренувань), необхідно для себе з’ясувати, які продукти варто виключити зі свого раціону безпосередньо перед тренуванням, а які потрібно буде обов’язково приймати після спортивних навантажень.

По-перше, включіть в своє меню білки і вуглеводи. По-друге, виключіть з нього жири або вживайте їх по мінімуму. Що такого важливого криється у вуглеводах і білках? Справа в тому, що вуглеводи володіють такою здатністю, як забезпечення живих клітин організму необхідною енергією.

Крім цього, вони беруть участь у захисних функціях нашого тіла. У білків взагалі першорядна роль для організму, оскільки вони виконують безліч важливих функцій, наприклад, беруть активну участь в обміні речовин, захищають наш організм від шкідливих факторів, регулюють утворення гормонів і т.д. Щодо жирів варто сказати, що спортзал і жири в їжі — це два несумісних поняття.

Безпосередньо перед тренуванням їх варто виключити з своєї їжі. В іншому випадку, як мінімум, ви заробите почуття нудоти, важкість у шлунку, кольки та інші неприємності, які навряд чи посприяють активного виконання вправ. Краще буде, якщо ви будете поєднувати заняття в спортзалі і дієту, що включає в себе легкі страви, наприклад, відварну нежирну птицю з рисом, вівсяну кашу з білковим омлетом або навіть біфштекс, але тільки з сортів нежирного м’яса з відвареною картоплею.